Díky nové důležité aktualizaci vývojářského režimu mohou konzole Xbox Series X a Xbox Series S spouštět hry pro PlayStation 3 dříve, než společnost Sony zavede řádnou zpětnou kompatibilitu s PS3 na PlayStation 5.

Jak uvádí nové video od Modern Vintage Gamer, které zdůrazňuje, že zejména Xbox Series S je i přes změny provedené v posledních několika měsících stále emulační bestií, režim Developer Mode byl nedávno aktualizován o podporu Mesa (OpenGL/Vulkan), což by teoreticky mohlo umožnit emulaci PlayStation 3 a dokonce i Nintendo Switch. Zatím tento nový vývoj umožnil emulátoru Citra pro Nintendo 3DS běžet na konzolích Xbox Series X a Xbox Series S poměrně dobře na to, že je ve fázi alfa, takže v příštích měsících se může stát opravdu cokoli.

Přečti si  Vývojář hry Assassin's Creed Shadows oslovuje japonskou komunitu ohledně autenticity a "tvůrčích svobod"

Bylo by jistě zvláštní, kdyby například hra Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots běžela na konzolích Xbox řady X a S, ale pokud společnost Sony nezavede řádnou zpětnou kompatibilitu s PS3, je to nyní velmi reálné. Proslýchá se, že někdy v budoucnu bude možné hrát hry pro PlayStation 3 na PlayStation 5, ale existuje více indicií, které naznačují, jak by se podpora her pro PS3 omezila na malý výběr titulů kvůli technickým problémům při emulaci složité architektury Cell této konzole.

Vývojářský režim konzolí Xbox řady X a Xbox řady S je speciální režim, který lze použít k vývoji a testování softwaru s maloobchodní jednotkou. Více informací o tomto režimu a o tom, jak k němu získat přístup, najdete na oficiálních stránkách společnosti Microsoft.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno