Toto se však nebude týkat Game Pass nebo zpětně kompatibilních titulů.

Září bylo pro Xbox rušným měsícem. Měsíc začal tím, že Microsoft oznámil „ mnohoměsíční sérii experimentů “, které přepracovaly domácí uživatelské rozhraní Xboxu, a pak přišlo zavedení integrace Discord pro aplikaci Xbox. A nejnověji Xbox začlenil HowLongToBeat.com do svých popisů knihovny, takže hráči budou mít lepší představu o tom, jak dlouho bude hra přibližně trvat, než si ji vůbec stáhnou.

Dnes zjistíte, že Xbox ve skutečnosti skryl další aktualizaci, která byla provedena začátkem tohoto měsíce. Dříve měli majitelé Xbox One a Xbox Series X|S vždy online DRM, přičemž obě konzole vyhazovaly hlášku „tato hra ještě není připravena“, pokud si nemohli stáhnout konkrétní konfigurační soubor ze serverů Microsoftu. Nyní se zdá, že DRM bylo za určitých okolností odstraněno, což umožňuje majitelům Xboxu hrát své hry zcela offline.

Zpráva pochází s laskavým svolením youtubera Hikikomori Media (prostřednictvím twitterového účtu Idle Sloth), který testoval několik her na svém Xbox Series X. Xbox One a nedávné tituly Xbox Series X|S, jako je Resident Evil Village, Nier Replicant, Devil May Cry HD Collection a Judgment by mohly být hratelné zcela offline, aniž by jim překáželo jakékoli DRM.

Zpětně kompatibilní hry jako Deadly Premonition a Panzer Dragoon však nefungovaly. Je to proto, že hry pro Xbox a Xbox 360 ve skutečnosti neběží nativně na Xbox Series X. Aby mohly fungovat na konzoli aktuální generace, je třeba stáhnout speciální emulovanou verzi hry a bez připojení k internetu Series X prostě nedokázala stáhnout tyto emulované hry.

Hikikomori také testoval několik dalších plně stažených digitálních titulů a zjistil, že fungují dobře, ale žádné hry stažené přes Game Pass nefungovaly. Poznamenal také, že ne každou novou hru bude možné hrát offline, i když má hráč fyzický disk. „Stub disky“, jako je Forza Horizon 5, mají na disku uloženou pouze část herních dat a zbytek je třeba stáhnout.

I když je toto DRM odstraněno, majitelé Xboxů budou muset dokončit alespoň jedno úvodní přihlášení přes internet, kde si vytvoří své účty Xbox, aby vůbec mohli hrát nějaké hry.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno