Zdá se, že vydavatel EA zesměšňuje stížnosti od komunity ohledně historické přesnosti k nedávno vydané hře Battlefield V.

Rozhodnutí EA DICE použít ženu s protetickou končetinou, která bojovala na předních frontách ve druhé světové válce  jako marketing pro Battlefield V, se nepotkala s kladným ohlasem komunity. Po mnoha otázkách a stížnostech bývalý výkonný ředitel společnosti EA Patrick Söderlund uvedl, že “Battlefield 5 je hodně o neviděném, nevysloveném a nehraném.” Dodal, že “je běžně vnímáno, že v druhé světové válce nebyly žádné ženy. Byla tu spousta žen, které bojovaly ve druhé světové válce a zúčastnily se jí.

Söderland později naznačil, že ti, kteří si stěžují na ženy v Battlefieldu 5, jsou “nevzdělaní” a že “nerozumí” scénáři.

Přečti si  Vývojáři Returnal žádají hráče, aby vypnuli automatické aktualizace PS5, protože by mohlo dojít ke ztrátě postupu

Nyní se na Redditu objevil obrázek z launch párty hry ve Švédsku, který zobrazuje různé negativní citace od komunity o zařazení ženských postav do hry a zdá se, že EA se snaží využívat negativitu kolem Battlefield V jako marketingový nástroj.

Je podle vás tato kampaň EA na místě? Dejte nám vědět v komentářích.

Battlefield V je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno