„Rozhodnutí dát týmu čas na vytvoření hry, kterou by podle nich měli stavět, je správná věc,“ říká Phil Spencer z Xboxu.

StarfieldRedfall jsou bezpochyby mezi nejočekávanějšími hrami, které mají být vydány v roce 2023, ale samozřejmě, pokud by věci pro Microsoft šly podle plánu, obě hry by už byly vydány. Redfall byl původně plánován na léto 2022, zatímco Starfield měl vyjít v listopadu, ale začátkem tohoto roku bylo oznámeno, že obě hry byly odloženy na rok 2023 (zatím).

Obě jsou samozřejmě hlavními novými AAA exkluzivitami Xboxu, které by nejen získaly spousty ocenění a skvělé prodeje, ale byly by také obrovským povzbuzením pro Microsoft, protože společnost pokračuje v prosazování prodeje hardwaru a předplatného Game Pass. Ale i když kalendář vydání na rok 2022 nakonec byl více než chudý, pokud jde o first party hry Xboxu, nezdá se, že by Microsoft litoval odložení dvou velkých trháků do roku 2023.

Šéf Xboxu Phil Spencer v nedávném rozhovoru pro The Verge zopakoval, že odložení StarfielduRedfall bylo správnou věcí, a uvedl, že vzhledem k tomu, kolik času a zdrojů bylo investováno do toho, aby obě hry byly co nejlepší, nemá smysl někam spěchat. Spencer také poukázal na to, že s ohledem na vlastní minulou zkušenost Microsoftu s urychlenými vydáními se rád vyvaroval podobným chybám.

Samozřejmě, jak Starfield, tak Redfall se rýsují tak, aby byly co do rozsahu velmi masivní, takže uspěchat jejich dokončení by bylo přinejmenším nepříliš moudré. Bethesda uvedla, že Starfield je mnohem větší než jeho předchozí tituly FalloutThe Elder Scrolls, zatímco Redfall je samozřejmě prvním titulem Arkanu s otevřeným světem.

Starfield a Redfall mají být vydány v první polovině roku 2023 pro Xbox Series X/S a PC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno