Asi se všichni shodneme na tom, že právě zakončený rok byl kulantně řečeno podivný. Méně kulantně řečeno úplně na hovno. Našemu oblíbenému zábavnímu artiklu – hrám – se však dařilo minimálně dle prodejních čísel jak nikdy v historii. Hlad po kvalitních hrách tedy je a s příchodem nové generace konzolí nechybí ani vůle je tvořit. Pojďme si představit pár horkých želízek v ohni roku 2021.

Mějte prosím na paměti, že stejně jako minulý rok jde z podstaty věci o silně subjektivní výčet a názor autora (ovlivněný i plaformou, na které hraje) se nemusí shodovat s názorem celé redakce. Některé hry z našeho loňského žebříčku dostály vysokým očekáváním (letošní DOOM, Ghost of Tsushima či remake třetího Resident Evilu) jiné už méně (Marvel’s Avengers, Godfall a na konzolích bohužel i veleočekávaný Cyberpunk 2077) a některé to letos nestihly (Elden Ring, Outriders). I letos budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaše očekávané herní pecky. Jen prosíme bez nadávek a s respektem k ostatním. Pojďme na to!

Čestné zmínky: Dying Light 2, Psychonauts 2, Hogwarts Legacy, Gotham Knights, S.T.A.L.K.E.R. 2

10. GhostWire: Tokyo – Evil Within máme rádi a GhostWire Tokyo od stejných autorů nás tak svým prvním trailerem pořádně naladil. Nadšení s vydáním gameplay záběrů trochu opadlo, přesto se na trochu zvláštně vypadající hororovou akci z vlastního pohledu těšíme. Autoři zkouší nové věci a tomu vždy fandíme.

Datum vydání: obecně 2021

Vývojáři: Tango Gameworks

Těšíme se na: nový přístup k FPS žánru; hutnou atmosféru

Bojíme se: že to bude daleko víc divné, než vyloženě děsivé

Potvrzené platformy: PlayStation 5, PC

 

9. Shadow Warrior 3– Třetí díl trestuhodně opomíjené FPS akce, která si podobně jako DOOM na nic nehraje. (Rádoby) realističnost military stříleček ustupuje před čistokrevnou zábavou v kulisách inspirovaných japonskou mytologií.

Datum vydání: obecně 2021

Vývojáři: Flying Wild Hog

Těšíme se na: krásně přepálenou střílečku plnou parádních zbraní a šílených nepřátel

Bojíme se: že hra vůbec na platformu PlayStation nevyjde

Potvrzené platformy: PC

 

8. Returnal – Returnal evokuje soulslike hru s palnými zbraněmi, což je kombinace, která může skvěle fungovat (Remnant: From the Ashes). Autoři návykové hry s precizním ovládáním a rychlou hratelností umí a doposud nezklamali. Opatrnou důvěru si tak zaslouží.

Datum vydání: 19. března 2021

Vývojáři: Housemarque

Těšíme se na: vybroušenou a stejně tak návykovou akční hratelnost

Bojíme se: autoři mají na triku sice skvělé, ale citelně “menší” hry… neukousli si s Returnalem příliš velké sousto? hlavní hrdinka je nám zatím dost nesympatická

Potvrzené platformy: PlayStation 5

Přečti si  Platinu z Ratchet and Clank: Rift Apart můžete získat během jednoho průchodu hrou

 

7. Kena: Bridge of Spirits – Kena vypadá jednoduše kouzelně a co do vizuálu jde jednoznačně o nejroztomilejší titul našeho seznamu. Z gameplay trailerů nás zaujal i soubojový systém a využívání malých pidižvíků, evokujících legendární Pikminy. Jestli nakonec půjde jen o líbivé pozlátko zjistíme už za pár měsíců.

Datum vydání: březen 2021

Vývojáři: Ember Lab

Těšíme se na: kouzelný svět v dech beroucí grafice, který vybízí k prozkoumávání

Bojíme se: opět nedostatku zkušeností vývojářského týmu – Ember Lab má na triku zatím jen pár skvělých animovaných filmečků

Potvrzené platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, PC

 

6. Outriders – Byli zde vloni a jsou tu zase, tentokrát dokonce na lepší pozici. Outriders působí jako poctivá 3rd person akce a těch není nikdy dost. Autoři mají na triku slabší díl Gears of War a povedený Bulletstorm, to už jistý příslib je. Teď jen doufejme, že se neblíží druhý Anthem.

Datum vydání: 02. února 2021

Vývojáři: People Can Fly

Těšíme se na: střílečku v žánru, který konzolím sluší; novou IP s (doufejme) vlastní tváří

Bojíme se: že z Outriders nakonec vyleze nekoherentní mišmaš několika videoherních trendů, který nebude příliš fungovat

Potvrzené platformy: PlayStation 5

 

5. Ratchet & Clank: Rift Apart – Ratchet s Clankem jsou takové stálice PlayStationu, které prakticky nikdy nezklamaly. Rift Apart působí jako vůbec nejambicióznější díl letité série s cílem naplno využít možností nového PlayStationu. To, že by se nový Ratchet neměl na PS4 vůbec podívat, dává naději, že tvůrci využijí možností nastupující generace konzole naplno a bez kompromisů.

Datum vydání: obecně 2021

Vývojáři: Insomniac Games

Těšíme se na: starou dobrou plošinovku s novými prvky hratelnosti; návrat oblíbené dvojice; prolínání dimenzí

Bojíme se: že bude kvůli hrátkám s dimenzemi hra příliš chaotická

Potvrzené platformy: PlayStation 5

 

4. Resident Evil: Village –  Capcom poslední roky válí. Remake druhého a i třetího dílu Resident Evilu se nám moc líbil a několik let stará plnohodnotná sedmička nabídla skvělý mix staré hratelnosti a nových prvků. Trochu nás mrzí, že se Village nevrátil k 3rd person pohledu, který nám sedí přeci jen víc, jinak se ale vyloženě těšíme. Village působí jako vysokorozpočtová hororovka, jakých za generací vyjde jenom pár.

Datum vydání:  obecně 2021

Vývojáři: Capcom

Těšíme se na: unikátní kombinaci rozvážné střílečky v hororových kulisách a hádanek; děsivou atmosféru v neokoukaném zasazení

Bojíme se: že nám bude při hraní pořád tak nějak připadat, že z pohledu třetí osoby by to bylo lepší

Potvrzené platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Přečti si  Bethesda Game Studios pracuje na nové neohlášené hře

 

3. Horizon: Forbidden West – Horizon: Zero Dawn je bezesporu jednou z nejvýraznějších her končící generace PlayStationu. Zkušení autoři se vrací do fantastického světa s novým dobrodružstvím sympatické Aloy. Zero Dawn byl pořádný macek s minimem chyb a spoustou fajn nápadů. Forbidden West má proto na čem stavět a my s prakem na mechanické dinosaury opět rádi vydáme. Jen pod tu vodu se nám moc nechce.

Datum vydání:  konec roku 2021

Vývojáři: Guerrilla Games

Těšíme se na: řemeslně skvělou hru jako v případě jedničky; zábavné a originální zbraně v neméně originálním světě plném mechanických monster

Bojíme se: že už to napodruhé nebude takový nářez a hře bude chybět “wow” efekt ze světa jako u Zero Dawn; která hra kdy měla zábavné podvodní úrovně? taky vás skoro žádná nenapadá?

Potvrzené platformy: PlayStation 4, PlayStation 5

 

2. Elden Ring – Obhajoba druhého místa z loňského roku. O hře se stále příliš neví, ale podle dostupných informací by měl být její vývoj ve finiši. Znovu má jít o čistokrevnou “soulsborne” hru s vyšším důrazem na příběh (z pera autora knižní předlohy Hry o trůny). Žánr vysoké fantasy se k hratelnosti her od From Software krásně hodí a fakt, že hra v kategorii “Nejočekávanější hra roku 2021” ankety Golden Joystick porazila i našeho favorita, vypovídá o tom, že se netěšíme zdaleka jen my.

Datum vydání:  2021 (?)

Vývojáři: From Software

Těšíme se na: jedni z nejkonzistentnějších vývojářů současné doby dělají další pekelně těžkou hru pravděpodobně v úchvatném “high fantasy” zasazení; příběh z pera fousatého ďábla G. R. R. Martina

Bojíme se: že to ANI příští rok Elden Ring nestihne; o hře se STÁLE skoro nic neví

Potvrzené platformy: na staré konzole? na nové? na obě? Těžko říct

 

1. God of War: Ragnarök – God of War z roku 2018 byl zjevením, které zastínil i famózní dosavadní hry série z éry PS2 a PS3. Prakticky všechny změny byly k lepšímu a sérii nakopli tím správným směrem. V nové hře náš snad čeká podobně intenzivní zážitek a epické bitvy v dech beroucích kulisách mrazivého severu.

Datum vydání:  obecně 2021

Vývojáři: SIE Santa Monica Studio

Těšíme se na: zběsilou rubanici s vytříbeným soubojovým systémem; pokračování příběhu našeho oblíbeného vzteklouna; další zákoutí k objevování a nestvůry k rozsekání

Bojíme se: prakticky ničeho, jen by se nám mohl Kratos konečně představit v gameplay ukázce; pevně věříme, že tohle si SONY pohlídá a Kratos se vrátí ve vší parádě a vymlátí zase kus severského panteonu

Potvrzené platformy: PlayStation 5

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno