Po nedávném odhalení, které přinesl herec Matthewa Porretta, společnosti Remedy Entertainment a Epic Games Publishing potvrdily během PlayStation Showcase, že Alan Wake 2 má vyjít 17. října.

Podle Remedy nebudou mít nováčci žádný problém dostat se do příběhu, protože byl navržen tak, aby vyhovoval těm, kteří možná nehráli první díl.

Alan Wake 2 představuje spoluprotagonistu, zcela novou postavu jménem Saga Anderson. Je to agentka FBI, která s pomocí kolegy agenta Alexe Caseyho vyšetřuje sérii rituálních vražd v malém městečku Bright Falls.

Hra začíná tím, že hráči převezmou kontrolu nad Andersonovou; po určitých událostech bude k dispozici také Alan Wake a hráči budou mít možnost vybrat si, který příběh chtějí řešit jako první.

Cesty jsou prý různé, ale vzájemně propletené. Andersonová se ponoří do noční můry, když nachází stránky hororového příběhu, který se pomalu naplňuje, a stopa jejího vyšetřování vede k samotnému Alanu Wakeovi, spisovateli, který se ztratil asi před třinácti lety. Pokud jde o Alana, byl uvězněn někde mimo skutečný svět a snaží se odtud uniknout psaním příběhu.

Hra se odehrává na několika ručně vyrobených místech, jako jsou Bright Falls, les Cauldron Lake, město zvané Watery a Dark Place, kde je Alan uvězněn.

Hra je prý inspirována klasickým survival hororem, přičemž postavy mají k dispozici omezené zdroje. Stejně jako v originále se však stále mohou spolehnout na světlo jako na největší výhodu proti temnotě.

Alan Wake 2 bude k dispozici na PC prostřednictvím Epic Games Store, PlayStation 5 a Xbox Series S|X. Předobjednávky jsou nyní k dispozici na Epic Games Store.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno