Amazon zřejmě rozšiřuje svou herní část podnikání. Společnost oznámila založení nového vývojářského studia se sídlem v Rumunsku. Studio nazvané Amazon Games Bucharest je prvním, které Amazon v Evropě otevřel, a povede ho bývalý výkonný ředitel Ubisoftu Bukurešť Cristian Pana.

Jsem nadšený, že se mohu připojit ke studiu Amazon Games v době, kdy tým aktivně buduje napříč vzrušujícím plánem,“ uvedl Pana v oznámení studia. „V minulosti jsem vybudoval a vedl vynikající týmy a vím, že tato oblast Evropy je horkým místem pro ty nejlepší herní talenty.

Studio zatím neoznámilo žádný významný titul a v současné době rozšiřuje svůj vývojářský tým. Mezitím viceprezident Amazon Games Christoph Hartmann pochválil tento region a Bukurešť za to, že se zde nachází talentovaní vývojáři her.

Přečti si  DESKOVKA: Expedice je další hra ze světa Scythe

Amazon Games se zaměřuje na vývoj a vydávání skvělých her a máme před sebou ambiciózní dlouhodobý plán,“ řekl Hartmann. „Rozšíření našich interních vývojářských týmů do Evropy pro nás bylo přirozeným dalším krokem při řešení našeho širokého portfolia. Bukurešť je známá jako jedno z nejlepších rozvíjejících se evropských měst pro vývoj her a my se těšíme, že využijeme bohatou zásobu talentů.

Amazon Games v současné době stále pracuje na svém vlastním titulu, MMORPG New World, který dostal poměrně dost nového obsahu v podobě rozšíření Rise of the Angry Earth, které vyšlo již v říjnu.

Společnost pracuje i na dalších projektech a již v roce 2022 oznámila, že bude vydávat další hru Tomb Raider, kterou v současné době vyvíjí společnost Crystal Dynamics. Žádné nové podrobnosti o hře zatím nebyly oznámeny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno