CD Projekt RED se svým Cyberpunkem 2077 na E3 2018 ohromil nejednoho fanouška her a herního novináře a tak není divu, že od té doby všichni hltají sebemenší informace, které studio k tomuto projektu vypustí.

V posledním oficiálním čísle časopisu Xbox Magazín se Quest Designer Patrick Mills z CD Projektu Red trochu více ponořil do toho, co se studio snaží do hry přinést v rámci nastavení dystopické (myšlenka fiktivní společnosti, která se vyvinula špatným směrem) společnosti.

Cyberpunk 2077 je hra o lidech s mocí v horní části společenského žebříčku a spodině nacházející se na opačném konci. Vše pramení z peněz, hierarchie, technologie a násilí. 

Původní zasazení Cyberpunku 2020, stejně  jako to u Zaklínače, bylo komplexní autorskou kritikou světa a my se jí nechceme vyhýbat. Naopak! Myslím, že je to jedna z věcí, která nás ostatních odlišuje. Samozřejmě, to pro nás dospělé neznamená jen sex a násilí. Snažíme se však hráče zapojit do několika úrovní, a to nejen viscerálních, ale i těch intelektuálních. Jde o politický žánr a Cyberpunk je především politickou franšízou.

Je to místo, které je zajímavým a složitým způsobem velmi kritické vůči světu, ve kterém žijeme. Doufáme, že se nám tyto prvky podaří přenést do hry. Cyberpunk 2077 je o světě, kde mizivé množství ultra-bohatých jedinců ovládajících korporátní strukturu vládnou rozpadajícímu se světu, kde drtivá většina obyvatel žije v nekonečném cyklu chudoby a násilí. Jak moc se tato fikce odlišuje od naší reality, závisí jen na vašem úhlu pohledu.

Přečti si  Ubisoft oznámil nový Free-to-Play titul ze světa The Division

Mils se také znovu dotkl volby hraní z pohledu první osoby. A požádal všechny fanoušky, aby se pokusili ve všech hrách hraných z pohledu třetí osoby, včetně Zaklínače, podívat vzhůru, jako by se dívali na obří mrakodrapy, aby zjistili, že pocit nicotnosti by nebyl takový jako z pohledu první osoby.

V Cyberpunku 2077 jsme opravdu chtěli, abyste se mohli procházet nočním městem a mít možnost se podívat vzhůru na mrakodrapy z betonu, skla a oceli. Chceme, abyste cítili, že vás v tomto kaňonu, v této džungli mohou sníst zaživa. To je pocit, kterého je možné dosáhnout pouze z pohledu první osoby.”

Cyberpunk 2077 je nyní ve vývoji na PC, PS4 a Xbox One s blíže neučeným termínem vydání.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno