Jak již od včerejšího dne víme, tak Spider-Man přihopká na PlayStation 4 až 7. září a to hned v několika edicích. My jsme pro vás vyšťourali nějaké další zajímavé informace k této velmi očekávané PS4 exkluzivitě.

Mezi nimi i tu zda bude mít dlouholetá láska Petera Parkera – Mary Jane Watsonová nějaké ty nadpřirozené schopnosti, nebo to bude jen obyčejné děvče, které ani neví co chce.

Jak již víme, tak Mary Jane má být v jistých pasážích hry hratelnou postavou a zatím se neví jak moc. To, že by mohla mít Mary Jane nějaké zvláštní schopnosti se zatím jen spekuluje, ovšem tyto spekulace vychází z z nového vyjádření kreativního režiséra Spider-Mana Briana Intihara, který řekl, že “Mary Jane překvapí spoustu lidí – hodně lidí.” Musíme poznamenat že v komiksovém světě má Mary a její dcera nadpřirozené schopnosti, které jsou velmi podobné těm Peterovým a také bojuje proti zločinu pod jménem Spinneret. Možná se ve hře dočkáme okamžiku, kdy bude muset Mary Jane tento oblek nasadit a vydat se Spider-Manovi na pomoc. Kdo ví?

Jak to poběží na PS4 Pro?

Mezi další informacemi je také jedna technická a to že Spider-Man poběží na PlayStationu 4 ve 30fps a to bohužel i v případě PS4 Pro, což může být pro někoho lehkým zklamáním. Intihar však zmiňuje, že Spider-Man je opravdu velkou hrou, která je až několikrát větší než poslední hra od Insomniacu s názvem Sunset Overdrive. Ovšem majitelé PlayStationu 4 Pro nemusí zoufat, dle vyjádření bude hra na jejich konzolích vypadat o něco lépe. Konkrétně má hra běžet v dynamickém 4K a HDR. HDR má podporovat také standardní PS4.

Jak je to s obleky

Jak již ze včerejška víme, v novém Spider-Manu si budeme moci vycraftit nové obleky, které budou korespondovat s komiksy, filmy, seriály i originálními návrhy. Zatím však ale nevíme, kolik jich celkem bude ve hře k dispozici. Víme však, že pokud si některý z nich oblečete, tak jej následně uvidíte i v jednotlivých cutscenách. A když je řeč o vzhledu, tak se ví, že do hry bude zapojena i Black Cat.

Přečti si  Režisér Zaklínače 3 opustil CD Projekt RED po obvinění ze šikany

Bude hra obsahovat foto mód?

Ano! Insonmiac Games potvrdili, že foto mód bude ve hře zahrnut, to je skvělá zpráva vzhledem k tomu jak hra skvěle vypadá, byla by škoda nemít možnost nepořídit si z ní nějaký vlastní úchvatný obrázek, který byste následně mohli použít jako tapetu.

Budou ve hře mikrotransakce?

Sony se zavázalo, že do svých exkluzivních her v žádném případě nehodlá aplikovat mikrotransakce a loot boxy. Tento slib plní a ani Spider-Man nebude tyto mechanismy obsahovat. Což na dotaz zda hra bude mikrotransakce obsahovat odmítl resolutním NE! samotný režisér.

Jiné platformy?

Na Twitteru dostává režisér hry řadu dotazů a mezi nimi i ty zda se hra dostane s časovým odstupem i na jiné platformy, například Xbox One? Na to režisér hry odpověděl velmi výstižně “NIKDY” A to i přes to, že Sunset Overdrive vytvořilo studio exkluzivně pro Xbox. Spider-Man se tak zařadí po bok her jako Spyro a Ratchet & Clank.

Změna denní doby

Na otázku, zda bude mít Spider-Man během hraní v otevřeném světě změny denní doby, dostali hráči následující odpověď: Denní doba se ve hře bude měnit v závislosti na jednotlivých misích a v závislosti na příběhu, během průzkumu otevřeného světa se čas měnit nebude.

Bonusy za předobjednávku

Pokud si předobjednáte hru, tak dostanete jako bonus několik obleků pro Spider-Mana, ovšem ty nebudete mít k dispozici okamžitě, ale budete je mít k dispozici až v příběhu dorazíte do bodu, kdy bude možno obleky začít měnit.

Přečti si  Blizzard za poslední 3 roky ztratil 29% své hráčské základny

DLC

Jak již víme, Spider-Man dostane po svém vydání dodatečný obsah v podobě DLC nazvaného “The City That Never Sleeps” (Město, které nikdy nespí). To je také součástí sběratelské edice hry. Zatím není jisté zda hra dostane Season Pass.

Gadgety

Nový Spider-Man bude disponovat řadou gadgetů, které budou moci hráči s postupem hry odemykat a vylepšovat. Jedním z nich bude například tripwire, který bude moci být umístěn na zeď, nebo přímo na nepřítele. Pokud bude umístěn na stěnu vystřelí a zachytí a zamotá každého, kdo tímto místem projde. Pokud bude umístěn na nepřítele tak vystřelí a spoutá dva nepřátele k sobě. Tento gadget je velmi efektivní v případě, že budete chtít zůstat stále skrytí.

Druhým gadgetem je web bomb. Jak již samotný název napovídá, tak ten bude fungovat jako granát, který se připevní na zeď. Jeho exploze způsobí dočasné zachycení všech nepřátel v jeho okolí. Vylepšení tohoto gadgetu prodlouží trvání účinku spoutání.

Posledním gadgetem v seznamu je Spider-Drone. Ten letí vzduchem a automaticky vystřelí pavučiny na nepřátele, čímž je může jak eliminovat, tak odvrátit jejich pozornost. Tento gadget bude také jako předobjednávkový bonus, ovšem Insomniac informuje, že jej budou hráči moci získat i během samotné hry bez předobjednávky, jen jej budou mít k dispozici o něco později.

Tento příspěvek pro vás budeme nadále aktualizovat, tak jej nepřestávejte nadále sledovat.

Spider-Man vyjde 7. září exkluzivně na PlayStation 4.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno