Arkham Horror: Karetní hra se odehrává v tajemném světě plném nevyřešených záhad a strašlivých bytostí z jiných dimenzí. Hráči se ujímají rolí odvážných vyšetřovatelů snažící se odhalit pravdu a zastavit prastaré síly dříve, než zcela pohltí náš svět. Dvojice rozšíření Arkham Horror: Karetní hra – Odkaz Dunwiche přináší novou kapitolu do této napínavé ságy, obohacuje základní hru o nové postavy, události a výzvy. Vydáme se do zlověstného města Dunwich, kde na nás čekají noví spojenci, ale také hrozby, jež nás budou testovat na každém kroku. Tento přídavek nejenže rozšiřuje možnosti tvorby balíčků a strategie, ale také prohlubuje atmosféru a příběhové zážitky, které činí z tohoto titulu nezapomenutelný herní zážitek.

20240504 104357

Tyto expanze představují zásadní přídavek k základní sadě této oblíbené kooperativní deskové hry. A s tímto podtitulem přichází na místní trh hned dvojice rozšíření v českém jazyce díky společnosti ADC Blackfire. Jedno přináší hráčům nový příběh v podobě robustní kampaně, o níž jsme si řekli více v naší minulé recenzi. A dnes se budeme věnovat druhému z rozšíření, které je věnováno vyšetřovatelům. Lze se tedy těšit na nové hráčské karty, pět nových vyšetřovatelů, ale především karty tříd umožňující hráčům variabilnější tvorbu balíčků a poskytují další nástroje k boji proti hrůzám přicházející z tajemného města Arkhamu a jeho okolí. Nutno zmínit, že k hraní, je zapotřebí mít základní core box Arkham Horror: Karetní hra.

20240504 104233

Nejdříve si pojďme říct více o vyšetřovatelích. Setkáváme se zde s pěti novými postavami: kuchařka Zoey Samarasová, novinář Rex Murphy, milovnice umění Jenny Barnesová, hudebník Jim Culver a tulák „Pobuda“ Pete. Každý z nich přináší do hry unikátní schopnosti a vlastní styl hraní. Rex Murphy je z mého pohledu výrazně přesílený díky své schopnosti neuvěřitelně efektivnímu nacházení stop, což opravdu výrazně dokáže dopomoci k úspěšnému absolvování jakéhokoliv scénáře. I při vyšších obtížnostech hry je průchod scénářem snadný díky tomuto hrdinovi snadný. Druhým vyšetřovatelem je Jenny Barnesová, která nemá za žádných okolností problém sehnat peníze, což ji umožňuje snadné hraní karet samotářů. Jim Culver má sice určité potíže kvůli své kombinaci žetonů s kartami, jež úplně nefungují s kartami mystika, ale i tak se dá s balíčkem hráčských karet z něj vytvořit solidní postava. Je to však pořádná výzva. Pete a jeho pes Duke jsou silní hned od začátku díky své všestrannosti.

Přečti si  EA Sports FC 25 představeno, vychází 27. září

20240504 103316

Arkham Horror: Karetní hra – Odkaz Dunwiche – rozšíření pro vyšetřovatele přináší mnoho nových karet pro všechny hlavní třídy vyšetřovatelů, což výrazně zvyšuje strategické možnosti hráčů. Karty strážců v této expanzi zahrnují několik klíčových karet, jež se rychle staly nezbytnými pro mnoho balíčků díky své schopnosti zajistit spolehlivost a zvýšení efektivitě v boji. Na druhé straně jsou zde i karty mající minimální efekty a považuji je za méně užitečné, resp., hodící se jen do sbírky. Nové karty třídy hledače v tomto rozšíření opravdu výrazně posilují tuto třídu (konečně), díky možnosti lepšímu hledávání stop a pohybu po mapě. Tím se hledači stávají ještě mocnějšími a všestrannějšími vyšetřovateli než doposud.

20240504 103706

Karty třídy samotáře v Odkazu Dunwiche se zaměřují na flexibilitu a schopnost přizpůsobit se různým situacím, což je pro tuto třídu typické. Přesto však některé karty trpí nedostatkem synergie s dostupnými vyšetřovateli, což dle mého názoru omezuje jejich účinnost. Nové karty pro třídu mystika přinášejí důležité akce pro boj a pár pro získávání stop, avšak několik z nich nenaplňuje svůj potenciál. Naopak, karty třídy přeživšího jsou fakt silné, nabízející klíčové schopnosti a vylepšení činí toto třídu odolnější a flexibilnější v různých situacích. Neutrální karty obsažené v tomto rozšíření jsou velmi užitečné a poskytují cenné doplňky pro všechny třídy. Některé z těchto karet se pro mě staly nezbytnými pro určité strategie a balíčky díky své univerzálnosti a schopnosti zlepšit přežití.

Přečti si  Vývojáři hry Frostpunk 2 představují vylepšený panel stromu nápadů a jeho čitelnost

20240504 103510

Odkaz Dunwiche – rozšíření pro vyšetřovatele je velmi důležitá expanze přinášející mnoho nových a zajímavých možností do hry Arkham Horror: Karetní hra. Pokud zvažujete, které rozšíření pořídit k základní sadě, tak tato expanze je rozhodně správná volba. Přináší mnoho karet, jež se stanou základem vašich balíčků, a poskytuje dostatečnou podporu pro nové vyšetřovatele, aby mohli konkurovat těm ze základní sady. Ze své zkušenosti mohu říci, že hraní s kartami z tohoto rozšíření otevírá nové možnosti a obohacuje celkový herní zážitek. A ve své podstatě je to game changer z pohledu znovuhratelnosti, kdy strávíte především hodiny času tvorbou samotných balíčků a zkoušení toho, jak do nich zapadne ta či ona karta. No prostě taková ta klasika, kterou znají všichni milovníci LCG her.

20240504 104047

CZ Distributor: ADC Blackfire

Počet hráčů: 1 – 4

Přibližná herní doba: 60 minut (obvykle je hra dohrána okolo 60 až 90 minut)

Doporučený věk: 14+

PŘEHLED RECENZE
Zábava
85 %
Znovuhratelnost
90 %
Srozumitelnost pravidel
85 %
Zpracování
70 %
deskovka-lcg-chutovka-arkham-horror-karetni-hra-odkaz-dunwiche-rozsireni-pro-vysetrovateleArkham Horror: Karetní hra – Odkaz Dunwiche – rozšíření pro vyšetřovatele výrazně obohacuje základní hru o nové vyšetřovatele, klíčové karty pro všechny třídy a rozšiřuje možnosti hráčů. Hráči dostanou do rukou důležité nástroje a vylepšení posilující schopnosti vyšetřovatelů a umožňují ještě zajímavější herní zážitek. Toto rozšíření je určitě nezbytným doplňkem pro všechny fanoušky Arkham Horror, kteří chtějí své dobrodružství v tomto temném světě posunout na další úroveň. A především si rozšířit svoji sbírku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno