Scéna v Devil May Cry 5 vyvolává pochybnosti poté, co bylo zjištěno, že scéna s “nahým zadkem” je zobrazena odlišně na západní verzi hry pro PlayStation 4, na rozdíl od jiných platforem a oblastí.

Kontroverze se týká scény, kdy Dante drží v náručí nahou Trish, kde je vidět její odhalený zadek. Scéna ovšem na západní verzi hry pro PlayStation 4 obsahuje růžový záblesk, který inkriminované partie překrývá, zatímco na jiných platformách zůstává tato scéna přesně tak jak ji tvůrci zamýšleli.

Co se týče cenzury, problém se točí kolem toho, proč u západních PS4 verzí her se začala objevovat cenzura. Především se jedná o otázku, zda se jedná o rozhodnutí vývojářů, nebo společnosti Sony. Otázka je o to zajímavější s ohledem na to, že japonská verze Devil May Cry 5 tento záblesk neobsahuje. Níže se mlžete podívat na video, které obě verze porovnává.

Přečti si  Ubisoft oznámil nový Free-to-Play titul ze světa The Division

Nejnovější hra od Capcomu ovšem není jedinou, která prošla podobnou úpravou. Velmi podobně je na tom také bojová hra Senran Kagura Burst Re:Newal od Tamsoft, která na PS4 prošla podobnými úpravami. Ovšem u této hry se to dá do jisté míry i pochopit.

Devil May Cry 5 je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno