Vydání PS5 a XSX je již relativně blízko a i přesto vše nevíme o nových konzolích zcela vše.

Insider Dusk Golem, známý hlavně pro jeho informace ohledně série Resident Evil a Silent Hill, zveřejnil na ResetEra vlákno “Realisticky, jak se očekává, že Microsoft bude s příští generací konkurovat Sony?”, kde uvedl, že PS5 bude pravděpodobně dražší než XSX, protože Microsoft dokáže snáze kompenzovat výrobní náklady a zachovat tak nízkou maloobchodní cenu. Kromě toho Dusk Golem také uvedl, že next-gen konzole společnosti Sony více bojuje s výkonem u multiplatformních her než Xbox Series X. 

Základní myšlenkou toho, co jsem slyšel, je že je velmi dobré pracovat na vývoji exkluzivních her pro PS5, ale specifikace se stanou poněkud divnými v případě, kdy dochází k vývoji multiplatformních her. PS5 SSD pomůže trochu k výkonu, ale ne naplno, a slyšel jsem, že někteří kamarádi vývojáři trochu mluví na PS5 o boji s 1080p @ 60fps, zatímco Xbox Series X tyto problémy nemá. Samozřejmě, že je to malý výběr lidí, s nimiž jsem mluvil.

V post-up post, objasnil, že se odkazuje především na Resident Evil Village, který se zjevně snaží dostat 1080p při 60 snímcích za sekundu na PlayStation 5. To znamená, že Dusk Golem také slyšel od ostatních vývojářů, že toto se pravděpodobně stane i u jiných multiplatformních titulů.

Z toho, co jsem anekdoticky slyšel od některých mých dalších kamarádů pracujících ve vývoji, má Xbox Series X výhodu, pokud jde o multiplatformní hry na více frontách. Ale to je stále neoficiální informace od několika lidí, s nimiž jsem hovořil na toto téma, ale myslím, že někteří lidé by se na to měli připravit, protože to se na tom shodli všichni, se kterými jsem mluvil a kteří pracují na vývoji her pro PS5 a Xbox Series X.

Na druhou stranu je třeba říci, že hry jsou stále ve vývoji a nadále dochází k jejich optimalizaci.

Přečti si  Red Dead Online, Psychonauts a Outlast 2 míří v květnu do Xbox Game Pass

Všechny tyto informace by samozřejmě měly být považovány za neoficiální a spekulativní, nicméně Dusk Golem se ukázal být spolehlivým informátorem. Kromě toho také víme, že XSX nabídne 12 TFLOP, zatímco PS5 “jen” 10,28 TFLOP.

PlayStation 5 a Xbox Sries X budou uvedeny do prodeje na konci tohoto roku.

 

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno