EA bude s Codemasters zacházet jako s nezávislou skupinou vývojářů
Domů » Hry » Novinky » EA bude s Codemasters zacházet jako s nezávislou skupinou vývojářů

EA bude s Codemasters zacházet jako s nezávislou skupinou vývojářů

23.2.2021
Publikoval:

EA plánuje „poskytnout jim veškerou podporu, kterou potřebují k poskytování jejich milovaných her.“

EA nedávno dokončila svou akvizici v hodnotě 1,2 miliardy dolarů s vývojářem Codemasters, kteří stojí za úspěšnými sériemi F1 a Dirt. Jak to vždy po akvizicích vývojářů od velkých vydavatelů (zejména EA) je, existují otázky, co to pro Codemasters bude znamenat a jak budou v budoucnu fungovat. A zdá se, že alespoň prozatím budou Codemasters pokračovat v tom, co dělali.

EA již několikrát prohlásila, že primární motivací pro jejich akvizici společnosti je odbornost Codemasters v žánru závodních titulů. K tomu přidal, v nedávné rozhovoru s IGN výkonný viceprezident EA pro strategický růst Matt Bilbey informaci, že v dohledné budoucnosti bude Codemasters moci působit „jako nezávislá skupina“ a že EA bude usilovat o podporu jejich vývoje závodních her a zkoumání nových příležitostí k růstu.

“V dohledné budoucnosti budeme s ateliéry Codemasters zacházet jako s nezávislou skupinou, poskytneme jim veškerou podporu, kterou potřebují k poskytování jejich velmi milovaných her, a prozkoumáváme všechny příležitosti k růstu,” řekl Bilbey. “Jsme neuvěřitelně nadšení z toho, co jim přinese budoucnost, a zatímco zůstanou nezávislí, budeme tam, abychom nalili prostředky do jejich růstu prostřednictvím distribuce EA.”

Díky franšízám jako  F1, DiRT, GRID, Project CARS  jsou Codemasters rozhodně jedním z nejplodnějších a nejuznávanějších vývojářů závodních her v tomto odvětví, takže je to pravděpodobně chytrý krok ze strany EA, který jim umožní pokračovat v tom, co chtějí dělat. Bude zajímavé sledovat, co budoucnost přinese oběma skupinám.

Zdroj :
IGN

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Chraňte své oči stylově pomocí nových inteligentních brýlí Razer

Nové inteligentní brýle Razer od společnosti Anzu vám pomohou chránit...