EA hlásí rekordní čtvrtletí. Do jisté míry za to může i koronavirová krize.

Společnost EA se pochlubilo čtvrtletními příjmy, které jsou neobvykle vysoké a leckoho počty nul před desetinnou čárkou jistě zarazí. O čísla se s médii podělil Andrew Wilson, CEO EA.

Zatím poslední finanční kvartál se počítal do 30. června a EA skončila s nejlepším výsledkem za svou 38letou historii. Celkový čistý zisk byl neskutečných 1,46 miliardy amerických dolarů. Hlavním faktorem ale nebyl prodej her, nýbrž platby za mikrotransakce (a live service), na kterých si EA přišlo na 1,1 miliardy USD.

Za dané čtvrtletí bylo nejúspěšnější hrou The Sims 4, které si za tři měsíce zahrálo 30 milionů hráčů. Podobný úspěch slaví i stále populární battle-royale Apex Legends, které mělo ve své 5. sezóně stejný počet hráčů, jako při svém launchi. Svůj vliv na neobyčejných číslech má jistě i fakt, že EA uvolnilo některé své tituly se sevření Originu a hry jsou tak dostupné ke koupi i na Steamu.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Kupujete si ve hrách různé bedýnky, oblečky nebo jsou vám mikrotransakce proti srsti? Podělte se s vaším názorem v diskuzi pod článkem.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno