Včera jsme vás informovali o tom, že Anthem způsobuje při vypínání kolize systému konzolí PlayStation 4.

Někteří majitelé PS4 se tak obávají o své konzole a společnost Sony údajně zašla tak daleko, že nabízí refundaci těm, kteří digitálně zakoupili tuto hru.

Nyní na tuto situaci reaguje samotné EA. Stránka EA Help Twitter potvrdila, že společnost je skutečně informována o tom, že v současné době dochází ke kolizím herních systémů PlayStation 4 v důsledku vypínání hry Anthem. Ve tweetu EA Help říká, že problém je v současné době zkoumán a žádá komunitu aby s ní sdílela svá data, okamžitě, když dojde ke zhroucení konzole.

Bohužel se zdá, že EA ani BioWare zatím nezjistili důvod, proč Anthem způsobuje havárie PS4 a v současné době tak není k dispozici žádný hotfix.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Problém spočívá v tom, že z nepochopitelného důvodu Anthem při vypínání hry prostřednictvím nabídky PlayStationu vypne a odpojí harddisk konzole, což způsobuje její vypnutí podobně jako když dojde k tvrdému odpojení od elektrické sítě. V důsledku toho může také dojít k nenávratnému poškození HDD v konzolích PS4.

Podobný problém mají také hráči na PC, kdy hra po regulérním vypnutí a odhlášení zůstane “viset” jako aktivní proces a je třeba jít manuálně do správce úloh a proces hry natvrdo ukončit, jinak hra stále zatěžuje PC.

Tento problém Anthemu na PS4 i PC je v současné době asi tím nejzávažnějším, který hru od jejího vydání sužuje. I přesto je však Anthem druhý týden v řadě nejprodávanější hrou v UK.

Přečti si  Zamíří Sunset Overdrive na konzole PlayStation?

Anthem je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno