Vypadá to, že EA usiluje o změnu tradičního systému Battle Pass založením nového patentu.

Patent odhaluje vícevrstvou stopu ve srovnání s lineární stopou, na kterou jsme zvyklí ve hrách jako Fortnite a Call of Duty: Warzone.

Battle Passy se staly stálým prvkem u live servis her. Jejich cílem je dát hráčské základně něco, na čem musí pracovat a co je za jejich hraní odmění v době, kdy ve hře neprobíhá žádná velká událost. Odměny většinou zahrnují kosmetiku, XP bonusy a v některých případech i drobné vybavení. Tradiční systém Battle Passů však obvykle obsahuje pouze několik položek, o které se hráči ve skutečnosti zajímají, což má za následek grind, který je odemkne.

Nově patentovaný systém EA, nazvaný Seasonal Reward Distribution System, si klade za cíl dát hráčům na výběr. Podle schématu na patentu se zdá, že navrhovaný systém má více cest, ze kterých si hráči mohou vybrat, než aby byli omezeni na pevnou sadu odměn. Stejně jako stromy dovedností, které známe z tradičních RPG, vám navrhovaný systém EA umožní vybrat si jednu cestu na základě odměn, které byste raději dostali.

Příkladem použití by bylo oddělit větvící cesty podle druhu odměn, které nabízí. Například jedna cesta by mohla nabídnout většinou nové skiny pro hráče, kteří se starají o kosmetiku. Další by byl nabitý menšími prostředky pro hráče, kteří je nechtějí těžit, a třetí by mohl být naplněn XP boosty a dalšími modifikátory. Je to samozřejmě jen příklad toho, čeho chce tento typ systému dosáhnout; nakonec to bude záviset na hře. Ale nechat hráče vybrat si vlastní odměny se zde jeví jako konečný cíl.

Další funkcí v patentu je systém Gold Pass. Zdá se, že jde o prémiový systém battle passů, který bude navrstvený na původní. Hráči si mohou zakoupit Gold Pass, který odemkne další odměny na zvolené cestě Battle Passu. 

Stejně jako u všech patentů i zde platí, že je společnost EA nemusí nasadit, ale spíše očekávám, že s ním bude společnost experimentovat u některé ze svých nadcházejících her. Jako nejpravděpodobnější se mi jeví Battle Royale režim nadcházejícího Battlefieldu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno