Značka Star Wars je zaručenou továrnou na peníze a to v jakémkoliv odvětví zábavního průmyslu a společnost EA může být velmi spokojená, protože od roku 2012, kdy dostala exkluzivní práva, dokázala na této značce vydělat více než 3 miliardy dolarů.

Obrovské příjmy, které franšíza přitáhla, byly odhaleny ve finanční zprávě EA za 3/4 fiskálního roku 2020. Mike Hickey, analytik společnosti The Benchmark Company, se zeptal na licenci Star Wars a její exkluzivitu. V reakci na to generální ředitel EA Andrew Wilson řekl: „Měli byste očekávat, že budeme i nadále investovat do našeho vztahu se Star Wars. Dosud to bylo velmi ziskové , přes 3 miliardy USD v čistých rezervacích, a jsme nadšení z toho, co budeme moci dělat v budoucnu. “

Přečti si  Mass Effect Legendary Edition dostane velký Day One patch, který vylepší výkon

Vztah mezi EA a významnou franšízou se však v budoucnu změní.

Desetiletá dohoda o exkluzivitě podepsaná mezi EA a Disney se chýlí ke konci, další společnosti se již připravují na vlastní tituly Star Wars. Již víme, že Ubisoft bude se svým týmem Massive entertainment pracovat na vlastní open-world Star Warse. Podrobnosti o této hře, například datum vydání, název nebo platformy, však zatím nebyly zveřejněny.

To ale neznamená, že EA skončila s  franšízou Star Wars. Společnost v ní našla extrémní úspěch a již pracuje na několika dalších hrách, přičemž jednou z nich je i Star Wars Jedi: Fallen Order 2.

Jedinou Star Wars hrou, které se v tomto roce dočkáme bude LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, která bude obsahovat neuvěřitelných 300 hratelných postav a nabídne vše, nač si jen ze světa Star Wars vzpomenete.

Přečti si  Sezóna 9 Apex Legends přináší novou možnost hlášení hráčů za „smurfing“

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno