Hackeři tvrdí, že ukradli více než 780 GB dat, včetně zdrojového kódu pro FIFA 21 a Frostbite engine.

Summer Games Fest odstartoval dnes a odhalení jsou v plném proudu, ale největší částí dnešních herních zpráv nemusí být trailer nebo herní oznámení, a rozhodně to není dobrá zpráva. Hackeři překonali servery Electronic Arts a ukradli tunu zdrojového kódu hry i mnoho interních nástrojů, které EA k vývoji her používá. O této zprávě poprvé informoval Waypoint.

Máte plnou schopnost využívat všechny služby EA, uvedli hackeři na fórech o hackování. V příspěvcích, které Waypoint získal prostřednictvím screenshotů od uživatelů, kteří mají přístup na fóra. V příspěvcích hackeři tvrdili, že ukradli zdrojový kód hry FIFA 21 i kód jejích serverů pro dohazování. Tvrdí také, že mají zdrojový kód pro Frostbite engine, propracované rámce EA, různé vývojové kity softwaru (SDK) a další. Hackeři celkově tvrdili, že ukradli více než 780 GB dat. V současné době se to snaží prodat. Zda budou mít štěstí, to se teprve uvidí.

Přečti si  Jakými čísly se pochlubil český herní průmysl?

EA potvrdila, že k porušení došlo a že hackeři ve skutečnosti ukradli to, o čem tvrdili. Vyšetřujeme nedávný incident vniknutí do naší sítě, kdy došlo ke krádeži omezeného množství zdrojového kódu hry a souvisejících nástrojů,” uvedlo EA v prohlášení na základní desce. “Nebyla zpřístupněna žádná data hráčů a nemáme žádný důvod se domnívat, že existuje nějaké riziko pro soukromí hráčů.” Po incidentu jsme již provedli vylepšení zabezpečení a neočekáváme dopad na naše hry nebo naše podnikání. V rámci tohoto probíhajícího vyšetřování trestné činnosti aktivně spolupracujeme s donucovacími orgány a dalšími odborníky.

O celé situaci vás budeme nadále informovat.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno