Sony oznámilo, že pozici Jima Ryana jako generálního ředitele Sony Interactive Entertainment převezmou společně Hermen Hulst a Hideaki Nishino, píše o tom GamesIndustry.biz.

Role se dělí na dvě, přičemž Hulst se stává generálním ředitelem Studio Business Group, zatímco Nishino se stává generálním ředitelem Platform Business Group.

Studio Business Group je nová divize společnosti Sony Interactive Entertainment a zahrnuje first party studia PlayStationu. Skupina bude mít v rámci svých povinností také vývoj různých PlayStation IP do jiných médií, včetně televizních a filmových adaptací. Hulst má historii ve vývoji her a byl jedním ze spoluzakladatelů Guerrilla Games – studia stojícího za franšízami Killzone a Horizon.

Platforma Business Group se naproti tomu zaměřuje spíše na hardwarovou stránku věci. Nishino bude řídit část podnikání odpovědnou mimo jiné za technologie, hardware konzolí, síť PlayStation Network a vztahy s třetími stranami. Nishino byl dříve senior viceprezidentem Platform Experiences.

Přečti si  MudRunner VR vychází již příští týden!

Jsem nadšený, že mohu vést obchodní skupinu studií a nadále stavět na našem úspěchu s PlayStation 5 a zároveň se připravovat na budoucnost,“ uvedl Hulst v prohlášení. „Videoherní průmysl je jedním z největších zábavních průmyslů na světě a byl postaven na snoubení obsahu a technologie a těším se, že budu nadále posouvat hranice hry a zábavy.

Budeme i nadále propojovat hráče a tvůrce prostřednictvím prvotřídních produktů, služeb a technologií,“ řekl Nishino. „Vždy se snažíme naši komunitu ještě více rozšiřovat pomocí inovací v každé oblasti společnosti Sony Interactive Entertainment.

Je mi ctí, že jsem byl jmenován do tak důležité role vedle Hermena. Užší spoluprací budeme schopni budovat neuvěřitelné zážitky pro stále se rozšiřující publikum nyní i v budoucnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno