Deník Sport a Sazka ve spolupráci s herní agenturou Grunex spouští největší česko-slovenskou esportovou ligu, ve které si počítačoví hráči rozdělí neuvěřitelných 2,5 milionu korun. Vybrané ligové hry patří mezi nejrozšířenější soutěžní tituly vůbec. Řeč je o oblíbené střílečce Counter Strike: Global Offensive a komplexní MOBA hře Dota 2.

Sazka eLEAGUE si klade za cíl pozvednout úroveň lokálních soutěží v elektronickém sportu a připravit profesionální podmínky pro české a slovenské hráče. Otevřené kvalifikace vypuknou už 14. března a nabídnou příležitost čtyřem nejlepším CS:GO týmům a osmi Dota 2 celkům zahrát si o historicky největší finanční dotaci na území Česka a Slovenska. Kvalifikované týmy získají automaticky od organizátora podporu pro chod a rozvoj ve výši 1 200 000 Kč a navíc si zahrají o lákavou finanční odměnu 1 300 000 Kč!

Všechny ligové zápasy vysílané živě

Sezóna je rozdělena na dva splity, první je plánovaný na jaro a druhý se uskuteční na podzim letošního roku. Fanoušci se mohou těšit na studiové livestreamy všech ligových online i offline zápasů a to včetně kvalifikací, baráže, online finále prvního splitu a velkolepého Grand Finále druhého splitu. To se uskuteční na herním veletrhu For Games 15. až 18. října.

Přečti si  Trailer k Season of the Splicer v Destiny 2 představuje novou aktivitu pro 6 hráčů

Registrace otevřeny! Kvalifikovat se může každý.

Týmy se do prvního splitu Sazka eLEAGUE mohou probojovat skrze otevřené kvalifikace. V CS:GO se odehrají celkem čtyři. Z každé z nich vzejdou dva týmy, které postoupí na offline finále. Tam se utkají v jednom BO5 zápase o postup do SAZKA eLEAGUE. Čtveřici postupujících týmů z kvalifikace doplní v lize čtyři pozvané týmy.

Otevřený žebříček plní roli druhé ligy

V průběhu základní části hlavní ligy bude v obou hrách probíhat také druhá liga Sazka eLEAGUE Open. Ta se skládá z několika otevřených turnajů pro libovolný počet registrovaných týmů, které si to rozdají o důležité body do žebříčku, ze kterého vzejdou dva nejlepší celky. Na konci každého splitu vyzvou tyto týmy v baráži týmy na 7. a 8. místě z nejvyšší soutěže.

Přečti si  Activision si v příštích dvou letech najme 2 000 vývojářů, protože si klade za cíl ztrojnásobit velikost franšízového týmu

Profesionální zázemí a podpora vydavatele her

Profesionální struktura Sazka eLEAGUE, která vznikla za oficiální podpory přímo od vydavatele her společnosti Valve, získá obrovské mediální pokrytí na stránce www.SazkaeLEAGUE.cz. Vedle aktuálního zpravodajství a novinek zde neleznete videosestřihy ze zápasů, rozhovory s hráči, analýzy, statistiky a profily samotných týmů. Zároveň liga, týmy a hráči získávají podporu i v titulech Czech News Center (Doupě.cz, Blesk, E15, Reflex, ABC a další.) a také podporu herní agentury Grunex včetně televizního pořadu Re-play a herního webu Hrej.cz.

Astronomická finanční dotace

Týmy si rozdělí celkovou finanční dotaci ve výši 2 500 000 Kč. Součástí je štědrá finanční podpora pro týmy určená pro rozvoj a chod organizace 1 200 000Kč. Tyto celky budou také bojovat o honosnou odměnu čítající 1 300 000 Kč. Jedná se o nejvyšší dotaci v historii českého a slovenského esportu.

Navštiv www.SazkaeLEAGUE.cz pro více informací

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno