O víkendu 27.5.-.29.5.2022 proběhla v Praze akce s název Hry nás baví fest. Počin od Albi, který nabídnul víkendové deskohraní pro širokou veřejnost. Pokud jste na tuhle akcičku zavítali, tak jste určitě neprohloupili. Stoly se prohýbaly pod náporem množství novinek či v nedávně době oznámených titulů. Ke stolu jste navíc mohli přisednout k zástupcům Albi, deskoherním veteránům, influencerům nebo i samotným autorům některých z her a třeba si zasoutěžit o jednu z mnoha cen. Vydavatelství Albi při té příležitosti oznámilo vydání několik novinek, ale i starších kusů, které jsou natolik dobré, že si zasloužily reprint. Pokud toužíte po tom, aby Vaše oblíbená hra byla vyšperkovaná na maximum, oceníte všelijaké příslušenství od vlastních obalů na karty až po inzerty. Navíc nám Albi prozradilo, jaké deskoherní pecky můžete očekávat v předplatném Albi Exclusive. Tento model předplatného Vám za přívětivé peníze pošle sadu her, které budou k dostání exkluzivně jen na Albi shopu nebo v obchodu. Navíc s pár dalšími výhodami. Pojďme se tedy mrknout, na co se můžeme v rámci Albi produkce těšit.

1. Leo musí ke kadeřníkovi
Tohle není sice úplně novinka, zato titul, který si reprint zaslouží. Roztomilá rodinná hra, kde máte za úkol dostat lvíčka Lea přes les ke kadeřníkovi dřív, než salon zavře a stihnout mu ostříhat jeho přerostlou hřívu, což Vám ovšem budou komplikovat jeho nezbední kamarádi, které bude po cestě potkávat. Kooperativní hra pro 2-5 hráčů od 6 let s herní dobou kolem 30 minut. Krásný vizuál s prvky pexesa Vám bude cvičit paměť. Děti se můžou přiučit hodiny a svou motoriku vylepšit při sestavování puzzle na Leově hlavě. Hezký počin, který si určitě najde místo v rodinných kallaxech s menšími dětmi.

Přečti si  DMZ Call of Duty: Modern Warfare 2 údajně není free-to-play a vyjde později

2. Akvárko
Rychlá karetní hra až pro 6 hráčů na zhruba 15 minut od českého autora Michala Peichla, kde se budete snažit osídlit rybičkami svoje akvárium. Prvky draftu a pattern buildingu budou alfou a omegou tohoto kousku, které určitě zaujmou nejen milovníky akvaristiky.

3. Trablíci (Troublez)
Další česká karetní hra z dílny Petra Vojtěcha a Petra Štefka. Poskládáte větší a silnější hordu roztomilých zombíků než Vás soupeř? 3 řady, různé barvy, různá čísla. Tohle vše dobře zkombinovat, zariskovat a můžete se radovat z vítězství. Teda pokud Vám do toho někdo nehodí vidle, pardon, sekyrku. Jednoduchá rychlovka na dovolenou či na doma.

Albi Exclusive:

1. Bylo nebylo
Tak na tohle se osobně těším moc. Rodinná hra s princeznou, princem a drakem, kteří se setkají při nevšedním pohádkovém dobrodružství, jehož příběh si poskládáte sami. Modulární herní plán, akční karty s úchvatnými ilustracemi, namalované figurky a celkově překrásný art celé hry. Suma sumárum. Tohle bude pecka!

2. Ovocný ráj
V této rodinné hře se na Vás bude hrnout ovoce se všech stran. A vy z něho budete vyrábět samé dobroty. I přesto, že se jedná o rodinnou hru, nabízí až překvapivě zajímavé strategie. Budete co nejefektivněji posouvat dílky po mapě a plnit objednávky za vítězné body. Hra až pro 4 hráče.

3. Vysoké napětí
Reprint téhle klasiky Vás nemůže nechat chladnými. Jedna z nejlepších her od Friedemanna Friese. Typické euro, ve kterém budujete a rozšiřujete svou vlastní elektrickou síť a uspokojujete nabídku a poptávku. Prvky dražby, ekonomiky, budování, a navíc až pro 6 hráčů. Kdo tuhle legendární pecku ještě nemá, měl by zbystřit.

Přečti si  Sucker Punch momentálně nepracuje na Sly Cooper ani na novém inFAMOUS

4. Bláznivá kuchyně
Mít svou vlastní restauraci a nedovést jí ke krachu může být občas pěkný oříšek. Můžete si to vyzkoušet v téhle zajímavé deskovce, která jako jedna z mála party her nabízí i příběhovou kampaň. Zajímavou herní mechanikou jsou zde přesýpací hodiny, které fungují nejen jako měřič času, ale zároveň také jako figurka, kterou umisťujete na plochu.

5. Anno 1800
Netřeba představovat. Desková hra z prostředí známé počítačové série strategické hry Anno. Navíc od skvělého autora Martina Wallace (Brass: Birmingham). Tohle bude nabité euro s fůrou možností, které Vám nenechá nic zadarmo.

6. Poslední úder
Konzolový fajnšmekři si určitě vzpomenou na epické bitky v Tekkenovi, Street Fighterovi a dalších titulech. A přesně tenhle styl chtěli autoři přenést do hry Poslední úder. Uskočit před spodním hákem do strany a pak přejít do drtivého protiútoku. Karetka, která pokračuje v sérii her Tainted grail. Tentokrát trochu jinak.

Nakonec se sluší poděkovat za pozvání a vřelé přijetí na tuhle povedenou akci. Už teď se těšíme na hlavní event tohoto vydavatelství, a to Albi Game Day, který proběhne 10.-11.9.2022. Určitě si pro nás zase něco hezkého připraví, tak si to nenechte ujít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno