Společnost Sony Corporation a Sony Interactive Entertainment LLC (dále jen “SIE”) dnes oznámila, že John (Tsuyoshi) Kodera je současně místopředsedou SIE a generální ředitel SIE s okamžitou platností.

Současný prezident a globální generální ředitel Andrew House přechází z operačního řízení SIE, ale v průběhu roku zůstane u SIE jako předseda, aby zajistil hladký přechod. Pan Kodera byl také jmenován zástupcem ředitele a prezidentem společnosti Sony Interactive Entertainment Inc., právnické osoby se sídlem v Japonsku SIE, s okamžitou platností. Pan House se stal ředitelem a předsedou společnosti Sony Interactive Entertainment Inc.

Ve spojení s přechodem na vedení společnosti SIE pan House odstupuje od své role EVP, výkonného ředitele společnosti Sony Corporation, s okamžitou platností. Pan Kodera bude pokračovat ve své funkci výkonného ředitele společnosti Sony Corporation.

“Jsem nesmírně hrdý na to, co jsme vybudovali s PlayStation a Sony Interactive Entertainment: zábavu pro miliony lidí na celém světě s nejlepšími hrami a vytvořením plnohodnotné digitální zábavní společnosti. PlayStation je obrovskou součástí mého života již více než 20 let ale s tím, že podnik dosahoval rekordních úspěchů, se mi zdálo, že je pro mě ten pravý čas, abych usiloval o nové výzvy. Vždycky si budu cenit přátelství a lidí, kteří z SIE udělali tak skvělé místo pro práci. Fanouškům PlayStationu a hráčům z celého světa děkuji za jejich loajalitu a podporu. “John a tým SIE jsou světové třídy a vím, že budoucnost PlayStationu je velmi jasná,” řekl pan House.

Pan House zahájil svou 27letou kariéru v Sony v roce 1990, kde poprvé sloužil v korporátní komunikaci v centrále společnosti Sony. V roce 1995 se přestěhoval do marketingu a komunikace v Sony Computer Entertainment Inc. (“SCE”), kde přispěl k uvedeního první PlayStationu. V roce 2011 jmenován prezidentem a generálním ředitelem SCE společnosti SCE a převzal odpovědnost za celosvětovou činnost společnosti PlayStation. Pan House vedl firmu PlayStation po dobu šesti let, řídil strategii a uvedení konzole PlayStation 4, která se od té doby stala nejrychleji rostoucí platformou v historii PlayStationu, a má za cíl dosáhnout kumulativního prodeje 78 milionů jednotek v tomto fiskálním roce.

Přečti si  Sony si nechalo patentovat „Like Button“

Pan Kodera nastoupil do společnosti Sony Corporation v roce 1992, kde byl nejprve přiřazen k plánování a kontrole v rámci přenosné audio divize společnosti Sony. V roce 1998 byl převelen do společnosti Sony Electronics Inc. ve Spojených státech, kde byl zpočátku odpovědný za plánování a kontrolu různých přenosných a mobilních produktů, než byl následně jmenován viceprezidentem řízení produktů pro IT produkty, jako jsou počítače. V roce 2010 převzal roli SVP, firemní strategie na nově založené společnosti Sony Network Entertainment International LLC (SNEI) a v roce 2013 byl jmenován prezidentem SNEI. Od té doby se pan Kodera zapojil do spuštění a rozšíření řady síťových služeb prostřednictvím platformy PSNSM. Mezi ně patří PlayStation ® Store, která prodává nejnovější herní tituly, filmy a televizní pořady; PlayStation ®Služba Plus Subscription nabízí členům výlučné výhody a obsah; a službu PlayStation ™ Now online streaming. Pan Kodera byl také integrovaný do zahájení několika dalších průlomových síťových služeb, které značně obohatily zkušenosti PlayStation, včetně televizní služby PlayStation ™ Vue cloud, PlayStation ®Služba distribuce videa a služba PlayStation ™ Music, která využívá globální strategické partnerství se společností Spotify, aby poskytla špičkovou digitální hudbu ve společnosti PSNSM.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno