Microsoft tvrdil, že se Sony snaží „zabrzdit“ růst Xbox Game Pass.

Microsoft se stále snaží dostat svou akvizici Activision Blizzard za 70 miliard dolarů do zdárného konce a v současné době se snaží přesvědčit brazilskou vládu, u které potřebuje svolení, že to nebude mít negativní dopad na průmysl. Společnost již přesvědčila několik dalších zemí za zavřenými dveřmi, ale Brazílie je otevřela dokořán a odhalila jednání mezi ní a Microsoftem i pocity dalších významných vydavatelů.

Není to tak dávno, co bylo odhaleno, že argument Sony proti akvizici byl ten, že Xbox vlastnící Call of Duty přiměje zákazníky, aby změnili stranu kvůli tomu, jak masivní franšíza je. Microsoft nyní tento argument vrátil a obvinil Sony z toho, že platí vývojářům za „blokování práv“, které jim brání v přidávání jejich titulů do Xbox Game Pass. Microsoft také tvrdí, že se Sony záměrně snaží „brzdit“ růst Game Pass.

Přečti si  PlayStation oznámil na 13. září další díl State of Play

„Vzhledem k tomu, že strategie exkluzivity byly jádrem strategie společnosti Sony k posílení její přítomnosti v herním průmyslu a že společnost Sony je lídrem v distribuci digitálních her, obavy společnosti Sony o možnou exkluzivitu obsahu Activision jsou přinejmenším nekoherentní. “, vysvětluje Microsoft.

“…Schopnost Microsoftu pokračovat v rozšiřování Game Passu byla znemožněna přáním Sony zastavit takový růst. Sony platí za ‘blokovací práva’, aby zabránila vývojářům přidávat obsah do Game Passu a dalších konkurenčních předplatitelských služeb.”

Microsoft nezmiňuje žádné konkrétní příklady, ale nemusíte příliš složitě hledat několik připravovaných a již vydaných titulů na PlayStation a Nintendo Switch, ale ne na konzole Xbox. Microsoft tvrdí, že důvodem, proč to Sony dělá, je to, že se cítí ohrožena, protože Microsoft si myslí, že Sony nechce, aby „atraktivní předplatné služby ohrožovaly její dominantní postavení na trhu digitální distribuce her pro konzole“.

Přečti si  Meta Quest Pro unikl na internet v novém videu a ukazuje design headsetu a ovladače

Pokud jde o hry, které by mohly přijít do Game Pass, reklamy na tituly jako Elden Ring, Soul Hackers a GTA V byly spatřeny ve výloze Xboxu. Zdá se, že všechny tyto tituly byly nedávno kompatibilní s xCloud, což je funkce, ke které potřebujete Game Pass Ultimate. Tyto tituly však nebyly potvrzeny a někteří se domnívají, že by mohlo jít o chybu.

4 KOMENTÁŘE

  1. Podle mě je to kravina Sony nemá tolik peněz aby mohli oslavit konkurenci jako je Microsoft. To by si z, vývojáři museli říct větší cenu než to co jim dá ms za to že jejich hra bude v gp ..například strážci galaxie stálo ms 100milionu dolarů už vidím jak Sony tohle přeplati kdyz se snaží z hráčů vyždímat peníze kde to jen jde xD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno