Ve SnowRunneru od studia Saber Interactive jsem strávil stovky hodin. Titul, který můžeme označit za sand-box hardcore simulátor převozu těžkých břemen v extrémních podmínkách, se nově dočkal next-gen updatu, který mě přiměl se ke hře opět vrátit.

Recenzovaná verze: PlayStation 5

Od PS5 verze SnowRunneru jsem měl vysoká očekávání. Studio Saber Interactive jsem vždy vychvaloval a uznával jejich odvahu a pracovitost. Rovnou se vám ale svěřím, že update pro konzole nové generace je pro mě nevítaným zklamáním.

Již tehdy, kdy vyšel SnowRunner na PS4, jsem tušil, že ve hře strávím vyšší stovky hodin. V tehdejší recenzi jsem mu vyčítal především technické nedostatky, bugy a překopaný systém questů. To se psal rok 2020 a za tu dobu hra ušla značný kus cesty. A to především co do herního obsahu, který nakynul především díky výživným Season Passům. Hra se dočkala i přidání Výzev, které byly k vidění v MudRunneru. Pokud patříte mezi herní masochisty, kterým nevadí se dlouhé desítky minut brodit sněhem či hlubokým bahnem jen proto, abyste dovezli pár sudů nafty nějakým nešťastným vesničanům, kteří si neumí vybrat lepší místo na bydlení, tak je SnowRunner prostě perfektní volba. Kdyby se při svém vydání nacházel SnowRunner v takové fázi, ve které je teď, neváhal bych vytáhnout i tu nejvyšší známku.

Co ale přináší update pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X? SnowRunner se dočkal vyššího rozlišení, které tak nyní uspokojí všechny hráče, kteří disponují 4K monitory či televizory. Lepší hardware se projevil i na snímkové frekvenci, která bez větších propadů drží na 60 snímcích za vteřinu. Ačkoliv bych rád podoktnul, že SnowRunner vypadal nádherně ještě před tímto titulem, tak next-gen vylepšení z něho dělají hotovou pastvu pro oči. To, co se už zase tolik nepovedlo, je podpora ovladače DualSense. Sice oceňuji, že vývojáři zcela ignorovali adaptivní spouště, se kterými se prostě nechcete neustále přetahovat, ale jejich snahu o zapojení haptické odezvy již příliš nekvituji. V ovladači neustále cítíte vrnění vašeho motoru. Provedení je ovšem nepříliš citlivé a vibrace jsou po chvíli dokonce nepříjemné. Navíc absolutně nereagují na průjezd vodou, havárie či jiné změny terénu. Bohužel jsem tak haptiku po pár hodinách testování vypnul.

No a to je z next-gen novinek ve skrze vše. Vývojáři tak za mě zcela promarnili možnost ukojit potřeby své komunity a opravit chyby, které ve hře jsou od samotného vydání a nyní se tak přenáší i do verze pro aktuální konzole. Jinak návyková fyzika se tak stále trápí s fragmenty schovanými pod terénem a dávají tak zbytečný a nelogický damage projíždějícím vozidlům. Nedošlo ani úpravu proklínaného systému navijáku, který při automatické použití chytá utrhnuté malé stromky. Při ručním zachycení je pak tato mechanika schopna označit klidně i 40 stromů či jiných záchytných bodů, mezi kterými se musíte pracně a zdlouhavě přepínat.

Přečti si  Trailer na Redfall představuje otevřený svět, boj a kořist

Všechna zmíněná vylepšení tak do hry mohla dorazit jako obyčejný update o několika GB. Místo toho ale vývojáři vydali zcela novou aplikaci. V mých očích je tak omlouvá pouze a jen skutečnost, že pokud již vlastníte verzi pro předchozí generaci konzolí, tak je tato nová verze zdarma.

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří mají již nový PlayStation nebo Xbox doma, tak vězte, že si do nové verze budete moci přenést uložené pozice a pokračovat tam, kde jste přestali. Zvolit ale můžete i zcela novou hru, ve které si budete moci pustit do plnění všech stávajících úkolů znovu a odemknout si tak další platinovou trofej. Zmínit musím i přítomnost české lokalizace, která je ve hře opět ve formě titulků.

Přečti si  Další díl Need for Speed má vyjít 4. listopadu

SnowRunneru to tak na nových konzolích sluší. Ačkoliv tak vylepšení pro nové konzole hodnotím spíše negativně, tak hra sama o sobě je i nadále kvalitní, neskutečně návyková a naplněná množstvím obsahu, který si můžete užít až se třemi přáteli skrze všechny dostupné platformy díky cross-play. V závěru tak SnowRunner hodnotím ne jako update, ale jako celek, a to plným počtem bodů.

Vývojáři: Saber Interactive

Vydavatelství: Saber Interactive

Datum vydání: 31. 5. 2022 (PS5, Xbox Series X/S)

Česká lokalizace: Ano (titulky)

PŘEHLED RECENZE
Grafika
10
Zvuk / Soundtrack
10
Příběh
10
Hratelnost
10
Zábava
10
Herní doba
10
Rádoby arogantní pseudo-hráč, který miluje svého psa a první napití z minerálky. Najdete ho na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo jako iiiMoryTheory na Twitchi.
minirecenze-snowrunner-ps5-snehova-pohroma-ve-4kSnowRunneru to tak na nových konzolích sluší. Ačkoliv tak vylepšení pro nové konzole hodnotím spíše negativně, tak hra sama o sobě je i nadále kvalitní, neskutečně návyková a naplněná množstvím obsahu, který si můžete užít až se třemi přáteli skrze všechny dostupné platformy díky cross-play. V závěru tak SnowRunner hodnotím ne jako update, ale jako celek, a to plným počtem bodů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno