Zapojení Geoffa Keighleyho do hry Death Stranding učinilo řadu fanoušků poněkud znepokojenými poté, co hra získala nejvíce nominací na The Game Awards 2019.

Včera vyšel seznam nominací pro letošní udílení cen The Game Awards 2019, které hostí Geoff Keighley a asi není divu, že Death Stranding se v těchto nominacích objevilo. Celkově bylo Death Stranding nominováno v osmi různých kategoriích, včetně nejprestižnější kategorie Game of the Year, což je nejvyšší možné ocenění, kterého může hra na The Game Awards dosáhnout.

I když by to normálně nevyvolávalo žádné obavy, tak někteří jsou znepokojeni faktem, že Geoff Keighley byl přímo zapojen do Death Stranding, kdy je ve hře označen jako fanoušek Ludens kterému Sam může doručit jednu z vedlejších zásilek. Na sociálních sítích a na různých dalších platformách začali někteří vyjadřovat své znepokojení s tímto faktem.

Přečti si  Generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick souhlasil se snížením základního platu a ročního bonusu o 50%, zatímco jeho smlouva byla prodloužena do 31. března 2023

Mnoho z nich se na Twitteru dotazovalo Geoffa, jak může být proces udílení cen za těchto okolností spravedlivý. Keighley na některé z těchto obav reagoval tím, že nemá žádnou roli ani vliv při hlasování pro případné vítěze The Game Awards.

Pokud nevíte, jak The Game Awards funguje, potom vězte, že nominace a případní vítězové jsou vybíráni panelem složeným z 80 médií z celého světa. Široká veřejnost pak může také přispívat a hlasovat pro každou kategorii, ale jejich kolektivní hlasy tvoří pouze 10% konečného počtu. Žádné vnější vlivy, jako je Keighley, nemají při hlasování žádnou roli.V případě zájmu si o tom můžete přečíst více na webových stránkách The Game Awards.

Celá tato situace je tak trochu divná a nahrává jen spekulantům a haterům, osobně nevidím jediný důvod, proč by Death Stranding nemohlo být nominováno do každé z kategorií, kde má šanci na úspěch, podobně jako jiné hry. Kupříkladu hra Control získala celkem 8 nominací a to v ní Keighley žádným způsobem nefiguroval.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

The Game Awards 2019 se koná 12. prosince od 2:30 ráno našeho času.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno