Sony prozradilo, že již zmapovalo okna vydání pro příští generaci konzolí PlayStation.

Díky svým nejnovějším prohlášením týkajícím se akvizice Activision Blizzard Microsoftem, Sony odhalilo na kdy má v plánu uvedení PlayStation 6.

I když společnost neprozradila žádný oficiální rok vydání pro další systém, je to docela blízko k tomu, aby nám poskytla dostatečně slušnou představu.

Sony ve svém prohlášení odhalilo, že mu Microsoft nabídl dohodu o uvedení Call of Duty na platformy PlayStation do roku 2027. Podle Sony by toto přerušení znemožnilo dalšímu PlayStationu získat Call of Duty.

V době, kdy SIE uvede na trh další generaci své konzole PlayStation, ztratila by přístup k Call of Duty a dalším titulům Activisionu, čímž by byla extrémně zranitelná vůči změně spotřebitele a následné degradaci své konkurenceschopnosti,“ uvedla společnost Sony ve svém prohlášení.

Přečti si  Zpoždění Starfieldu a Redfall bylo „správné rozhodnutí,“ říká šéf Xboxu

To by znamenalo, že příští generace PlayStationu je pravděpodobně plánována na vydání  po roce 2027, což naznačuje, že Sony doufá, že PS5 zůstane na trhu po dobu dalších 7 až 8 let, podobně jako PS3 a PS4. To je samozřejmě v ostrém kontrastu se staršími konzolovými generacemi, které obvykle vydržely pouze pět let. Je však třeba počítat s mezigeneračním upgradem v podobě PS5 Pro, který životnost generace prodlužuje.

Další podrobnosti odhalené v nejnovějších prohlášeních Sony pro britský regulační orgán naznačují, že nové odstupňované předplatné PlayStation Plus je daleko za předplatným Xbox Game Pass, že Microsoft chce ze Sony udělat Nintendo a že akvizice Activision Blizzard Microsoftem by vedla k horším obchodům pro vývojáře a vyšší ceny pro hráče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno