Společnost EA vydala prohlášení v reakci na nedávné zprávy týkající se pokusů společnosti EA o monetizaci ve hře FIFA.

Zaměření společnosti EA na zpeněžení jejích her je v herním světě známé již několik let a společnost byla často (většinou z velmi dobrého důvodu) obviněna, že monetizace řady jejich titulů je důležitější, než obsah, který nabízí. Největším generátorem příjmů pro EA jsou samozřejmě loot boxy, které se rok co rok prodávají v režimu Ultimate Team hry FIFA. Navíc nedávná zpráva vyplývající z uniklého interního dokumentu EA tvrdila, že společnost tlačí hráče, aby v režimu utráceli více peněz.

EA nyní vydala prohlášení v reakci na tyto zprávy, přičemž základní podstata spočívá v tom, že výdaje ve  FIFA  jsou volitelné, a že interpretace výše uvedeného uniklého dokumentu není dán do řádného kontextu a že obsah dokumentu byl zkreslen.

Snažíme se každý den poskytovat hráčům možnosti obsahu, které podporují jejich vzrušení a spojení se sportem a jejich přáteli,“ říká společnost. “Proto jsme tak zklamaní z nedávné mediální zprávy o FUT, která ignorovala důležité informace a kontext, výsledkem je senzační příběh se zkreslením faktů.”

Netlačíme na lidi, aby utráceli v našich hrách,“ dodává EA. “Pokud poskytneme tuto volbu, jsme velmi opatrní, abychom nepodporovali utrácení nad výdělky ve hře, a většina hráčů FIFA nikdy neutrácí peníze za herní předměty.”

Nakonec EA rovněž uvedla, že nevěří, že by se jakýkoli aspekt FIFA Ultimate Team, včetně jeho loot boxů, rovnal hazardním hrám, přičemž uvádí, že mnoho regulačních orgánů v mnoha zemích s tímto hodnocením souhlasí (i když některé samozřejmě nesouhlasí ).

Rovněž rozhodně nesouhlasíme s tím, že FIFA nebo některá z našich her zahrnuje hazard,“ uvádí se v prohlášení EA. “Regulační orgány v několika zemích po celém světě veřejně prohlásily, že pokud neexistuje metoda výplaty, loot boxy nepředstavují hazard.” Věnujeme velkou pozornost tomu, abychom zajistili, že se naše hry budou hrát tak, jak byly navrženy, včetně opatření proti těm, kteří porušují naše pravidla obchodování mimo hru. Nevěříme, že v nedávném sporu podaném v USA nebo v Kanadě je přínos, a jsme si jisti, že soudy budou souhlasit. Nedávno soudce federálního soudu v USA zamítl související případ a poznamenal, že „nedostatek jakékoli převoditelné hodnoty v reálném světě pro předměty se vymyká“ zákonům o hazardních hrách. Opět tedy s podporou všech těchto perspektiv úřadů nevěříme, že by jakýkoli aspekt her EA představoval hazard, “ uvádí EA.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno