Anthem je nejnovější hrou, kterou společnost Electronic Arts vydala a která se snaží cílit na širokou hráčskou veřejnost.

Bohužel však s ne zcela vydařila a hra v recenzích dostává velmi nízká hodnocení a to i od hráčů na Metacritic. Po selhání Bioware s Mass Effect Andromeda EA zavřela část studia BioWare a sloučila jej s EA Motive.

Není tedy divu, že úspěch či neúspěch Anthemu může do jisté míry rozhodnout o dalším ne/fungování studia, protože EA má zkrátka pověst vydavatele, který bez ostychu zavírá studia.

Nyní již je nadmíru jasné, že EA nemůže být se současnými výsledky Anthem spokojeno a tak existují jisté obavy o tom co se studiem bude. Tyto obavy řešil Michael Gamble, vedoucí vývojář v BioWare, který vidí obrovskou podporu studia ze strany komunity a oznámil, že mají s hrou plán pro zbytek letošního roku.

Přečti si  Watch Dogs Legion - Update 4.5 přidává 60 FPS pro PS5 a Xbox Series X / S

EA se potýká s problémy okolo Battlefield V a licencemi Star Wars. Společnost má miliardové ztráty po průměrném výkonu svých AAA titulů. Jediné co v poslední době společnost zachraňuje je vydání Apex Legends, kdy po jejím vydání začali akcie společnosti růst.

Nicméně uzavření BioWare zatím nehrozí, protože studio pracuje na dalších velkých projektech, mezi kterými je i Dragon Age 4. Zavření BioWare by znamenalo přesunout projekt do jiného studia, což je něco, co si EA nemůže v tomto okamžiku dovolit. Nicméně to neznamená, že se v rámci studia nemůže udát řada personálních změn.

Dragon Age 4 je nyní ve vývoji pro PC, PS4 a Xbox One a pravděpodobně bude vydán i na příští generaci konzolí.

Přečti si  Stránka Steam PlayStation Studios naznačuje další připravovaná vydání pro PC

Anthem je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno