OLED obrazovka nového Nintendo Switch má na sobě ochranou vrstvu filmu, kterou byste nikdy neměli odstraňovat.

Ti z vás, kteří mají to štěstí, že mají v rukou nový OLED Switch, musí nechat  ochrannou vrstvu na obrazovce přesně tam, kde je a to navždy.

Obrazovka nové konzole Nintendo Switch je spíše ze skla než z plastu, což přichází s jedním zjevným úskalím.

Pokud náhodou upustíte svůj Switch, což se klidně může stát, obrazovka pravděpodobně praskne nebo se dokonce rozbije. Proto model OLED obsahuje ochrannou vrstvu filmu zvanou adhezivní fólie s ochranou proti rozptylu. Tato vrstva má zabránit rozbití skla ve velkých, potenciálně nebezpečných kusech a také obrazovku chrání před poškrábáním. V opačném případě by se obrazovka mohla roztříštit na skleněné střepy, které by mohli vést ke zranění.

Přečti si  FIFA by mohla být přejmenována na EA Sports FC

Nintendo před tím v příručce nového modelu sice varuje, ale mnoho lidí tyto návody nečte. A tak by si někdo mohl myslet, že se jedná o stejnou fólii, která je například nalepena na nových mobilních telefonech, ale tato je tak dobře připevněna, že si ji možná nakonec ani nevšimnete.

Nintendo také pro The Verge objasnilo, že majitelé OLED verze by měli mít stále možnost na tuto adhesivní fólii umístit další vlastní chránič obrazovky, aby konzoli ještě více zabezpečili před případným poškozením.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno