NVIDIA RTX Voice je funkce, kterou si oblíbila řada majitelů grafických karet RTX. Poprvé byla tato funkce představena na kartách řady RTX 20xx, ovšem je k dispozici i pro karty řady GTX.

Tom’s Hardware zjistili, že RTX Voice byl opraven tak, aby podporoval grafické karty řady GTX a to již od staré řady GTX 600 založené na Kepleru.

RTX Voice je funkce, která pomocí AI vylepšuje zvukovou komunikaci odstraněním nežádoucího šumu na pozadí. NVIDIA uvedla, že RTX Voice využívá výhod Tensor Cores, která jsou pouze na kartách RTX. I když se jednalo o funkci exkluzivní pro karty RTX, po vydání RTX Voice byl nalezen jednoduchý hack, který umožňoval běh RTX Voice na systémech Windows 7 i na kartách jiných než RTX.

Přečti si  Returnal v novém traileru předvádí různé typy nepřátel

Název softwaru je nyní zavádějící, protože již není exkluzivní funkcí pro karty RTX.

Technicky vzato, RTX Voice je již stal zastaralým nástrojem, protože jeho nástupce RTX Broadcast byl již vydán společností NVIDIA. RTX Broadcast je však exkluzivní pro karty RTX. RTX Broadcast kombinuje RTX Voice s funkcí přizpůsobení webových kamer, která umožňuje měnit virtuální pozadí při vysílání bez nutnosti vlastnit zelené pozadí. 

Majitelé karet GTX však mohou nadále využívat funkce RTX Voice. Je ale pravděpodobné, že RTX Voice nebude dostávat aktualizace, protože software byl nahrazen. TX Voice je k dispozici ke stažení pro karty řady GTX 600 a novější zde . Je to skvělý nástroj, díky kterému budete při videohovorech znít lépe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno