I když společnost Sony Interactive Entertainment oznámila řadu streamů nazvaných State of Play, ve kterých chce hráčům poskytnout nové informace k nadcházejícím titulům pro PlayStation 4 a PlayStation VR, jetu již velké množství fanoušků, kteří upírají svou pozornost k nové generaci.

A když už je řeč o PS5, tak nově objevený patent odhaluje potenciální možnost, že nadcházející herní konzole společnosti SIE bude mít zpětnou kompatibilitu. Alespoň to tvrdí patent, který byl v roce 2017 podán americkému patentovému úřadu. Za ním stojí vedoucí architekt PS4 a projektu Knack Mark Cerny a projektový manažer Naughty Dog, David Simpson.

Na základě popisu patentu to zní, jako by Sony pracovala na potenciálním začlenění funkce zpětné kompatibility do PS5 využitím formy emulace za použití nového procesoru, který by napodoboval výkon staršího. Zjednodušeně řečeno, zdá se, že tento patent ukazuje metodu zpětné kompatibility, která nevyžaduje integraci „staršího“ procesoru. Viz níže přiložené schéma.

Zpětná kompatibilita je jednou z funkcí, která je skloňována od samotného začátku hovorů o PS5. Zatím však není známo kolik generací PlayStationu bude do zpětné kompatibility zahrnuto.

Přečti si  Abyste viděli veškerý obsah STALKER 2 budete k tomu potřebovat několik průchodů, říkají vývojáři

PlayStation 5 je nyní stále ve vývoji a na bližší informace a oznámení netrpělivě čekáme. 

1 komentář

  1. Ak tam bude spätná kompatibilita,tak myslím že len v digitalnej forme budú hry opäť predávať na PS store. Snáď by si neodopreli zisky,ak by povolili spúštať disky z predošlích generacii. Mám pocit ze im to nedochádza že ľudia to proste chcú

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno