Šestá vánoční sezóna se ukázalo pro PlayStation 4 jako ohromující, neboť Sony dokázalo překonat hranici 91,6 miliónů prodaných kusů.

Již je známo, že PS4 má v této generaci před konkurencí obrovský náskok, avšak uplynulé svátky byly pro PlayStation obzvláště silné a to především díky silnému seznamu jak exkluzivních her, tak i her třetích stran.

Společnost Sony oznámila, že k od svého vydání k 31. prosinci 2018 dokázala prodat celosvětově přes 91,6 milionů kusů konzolí, přičemž systém se v posledních několika měsících vymanil z mimořádně silné stagnace. Celkově společnost Sony uvedla, že prodeje PS4 během vánočních svátků dosáhly celosvětově více než 5,6 miliónů kusů.

Ovšem Sony se dařilo také na poli softwaru,  přičemž nejpozoruhodnějším číslem je překonání devítimiliónové hranice celosvětově prodaných kusů hry Marvel´s Spider-Man a to od 25. listopadu 2018.

Přečti si  Valkyrie z Apex Legends je na holky, dokazují to hlasové linky a rozhovory

V celkových prodejích softwaru Sony zaznamenalo 50,7 milionů celosvětově prodaných PS4 her, které se  prodaly během uplynulých vánoc, což přispělo k celkovému počtu 876 milionů PS4 her prodávaných po celém světě od vydání systému PS4. Toto číslo zahrnuje jak prodej fyzických kopií v maloobchodech, tak digitálních prodeje prostřednictvím PlayStation Store.

Jak ukazují výše uvedená čísla, tak rok 2018 byl pro Sony velmi úspěšný a PlayStation 4 nyní vstupuje do sedmého roku působení na trhu a Sony se může pokusit dosáhnout hranice 100 miliónů prodaných konzolí.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno