SPC Gear zaměřující se výhradně na PC hráče nabízí snad vše, co počítačový hráč jen může potřebovat od myší s klávesnicemi, přes křesla, stoly, podložky, držáky na monitory, sluchátka až po mikrofony a další nezbytnosti. Nedávno jsme vám přinesli test myši LIX onyx White a dnes tu pro vás máme test USB mikrofonu SM950 také v provedení Onyx White.

Obsah balení

SPC Gear cílí s SM950 na příležitostné streamery a podcastery, ale i na hráče, kteří nejsou zrovna příznivci sluchátek s mikrofonem. I proto je tento mikrofon za svou cenu pod 2.500 Kč dodáván v takzvaném all-in-one balení obsahujícím samotný mikrofon, rameno pro připevnění na okraj stolu, speciálním držák proti otřesům a pop filtr. Samozřejmostí je malý papírový návod s obrázky pro správnou instalaci. Vše v balení úhledně a bezpečně uloženo, takže se nemusíte obávat ani hrubšího zacházení od přepravního kurýra, který zrovna nemá svůj den. Pojďme se ale na vše podívat trochu blíže.

Mikrofon i vše ostatní je vyvedeno v bílé matné Onyx barvě. Pokud budeme postupovat od spodu, tak zde se nachází závit pro upevnění mikrofonu společně s USB vstupem. Na přední straně mikrofonu je potom logo SPC Gear, které slouží také k tomu, abyste poznali, že máte mikrofon nasměrován správně na svá ústa pro co nejlepší zachycení hlasu. Nad logem je potom stříbrný proužek oddělující pouzdro od mikrofonu. Úplně nahoře je potom tlačítko pro rychlou aktivaci nebo deaktivaci mikrofonu.

Speciální držák proti otřesům má za úkol eliminovat nežádoucí vibrace, které by jinak mohli být přenášeny do zvukového vstupu. Tento se připevňuje k dodávanému rameni s pružinami, ve kterém je již zabudován 3metry dlouhý USB kabel. Na rameno se také připevňuje pop filtr, jehož úkolem je odfiltrovat prskání. Celý systém se potom přišroubuje k okraji stolu pomocí svorky. Celkové se celý set jeví jako velmi bytelný.

Přečti si  Odhaleny PC specifikace pro betu Call of Duty: Modern Warfare 2

Mikrofon a kvalita záznamu

Mikrofon samotný je Plug&Play, takže si nemusíte lámat hlavu s jeho instalací a stačí jej tak jen zapojit a začít používat. Mikrofon snímá hlas v 16bit, 48kHz s omezením na 135 dB a frekvenčním rozsahem 18-21000Hz. Kvalita záznamu není vůbec zlá a překonává mnohé mikrofony, které jsou součástí řady herních headsetů. Chatující na Discordu mi sdělili, že mě slyší velmi zřetelně a jasně, což není pravidlem.

Bohužel ale na druhou stranu díky absenci jakéhokoliv softwaru nebo možnosti nastavit si citlivost mikrofonu přímo na zařízení je pořízený záznam plný okolního ruchu jako je klapání klávesnice, cvakání myši nebo dokonce z televizoru ve vedlejším pokoji. Toto jste ale schopni eliminovat například pomocí řady filtrů v OBS Studiu, nebo pokud patříte mezi majitelé grafických karet RTX společnosti Nvidia, tak pomocí aplikace Nvidia Broadcast, která vše udělá za vás. Rozhodně tak nedoporučuji tento mikrofon používat s jiným zařízením než je PC.

Přečti si  RECENZE: F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch – O králičkovi a jeho pacičce

Ještě malá poznámka k tlačítku pro ztlumení mikrofonu. To se sice může jevit jako velmi příjemné a praktické, ovšem jeho zpracování je vhodné spíše pro chatování na Teams, Discord atd. Tlačítko totiž není dotykové ale gumové a musí se zamáčknout. Při jeho aktivaci a deaktivaci tak mikrofon zaznamenává nepříjemné zvuky, které během streamu nebo podcastu doslova nežádoucí a ani je nijak pořádně neodfiltrujete.

Celkové hodnocení

SPC Gear SM950 Onyx White může být pro mnohé začínající nebo jen příležitostné streamery a podcastery skvělou volbou, zejména v poměru cena výkon, kdy za cenu i pod 2.500 Kč získáte all-in-one balení s velmi solidním mikrofonem pořizujícím kvalitní záznam hlasu, bohužel však s nutností odfiltrování okolního ruchu pomocí softwaru třetích stran. Ne příliš vydařené je i tlačítko pro ztlumení. Jinak je celkové provedení a zpracování velmi příjemné a nabízí skvělý poměr cena/výkon.

PŘEHLED RECENZE
SPC Gear SM950 Onyx White
80 %
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.
recenze-spc-gear-sm950-mikrofon-za-par-korun-pro-streamovani-podcasty-a-dalsi<font size="3">SPC Gear SM950 Onyx White je skvělou volbou pro začínající nebo jen příležitostné streamery a podcastery a je skvělou volbou v poměru cena/výkon, kdy za cenu i pod 2.500 Kč získáte all-in-one balení s velmi solidním mikrofonem pořizujícím kvalitní záznam hlasu, bohužel však s nutností odfiltrování okolního ruchu pomocí softwaru třetích stran. <br/> <b> + Vzhled<br/> + Skvělý poměr cena/výkon<br/> + Jednoduchá instalace<br/> - Absence vlastního softwaru<br/> - Gumové tlačítko Mute<br/> - Vysoká citlivost i na větší vzdálenost<br/> </b> </font>

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno