Po urovnání sporu soudní dokumenty odhalují, kolik Riot Games vyplatí svým zaměstnankyním kvůli diskriminaci na základě pohlaví.

Je smutné říci, že toxicita je v dnešních videohrách příliš častým jevem a to nejen u lidí, kteří hry hrají, ale i u těch, kteří je vyvíjejí a ta je příliš často namířena proti ženám.

Možná si vzpomenete, že v loňském roce se objevily zprávy o tom, že v Riot Games se projevila závažná diskriminace na základě pohlaví. Ženám byl odepřen rovnocenný systém odměňování a kariérního postupu, na rozdíl od jejich mužských protějšků. Kromě toho bylo také odhaleno, že se musely vypořádat s některými hrubými příklady sexuálního obtěžování. To vedlo k několika soudním sporům a nakonec k dohodě mezi Riot Games a zaměstnanci, kteří společnost v srpnu zažalovali

Tehdy nebyly podrobnosti o vyrovnání sděleny veřejnosti, ale nyní nové informace vyšly se svolením Los Angeles Times. Ti ve své zprávě citující soudní dokumenty, které odhalily, že Riot Games vyplatí zhruba 10 000 $ cca tisícovce zaměstnankyním, které ve společnosti pracovaly mezi rokem 2014 – 2019. Suma bude vyplácena v závislosti na délce pracovního vztahu a na tom, zda byl vykonáván na plný, nebo jen částečný úvazek.

Přečti si  Průzkum Bethesdy se ptá hráčů, zda stráví spoustu času vytvářením kosmických lodí

Zajímavostí je, že na začátku tohoto roku pokusila společnost Riot Games ukončit soudní řízení prostřednictvím silové arbitráže, což vedlo k tomu, že zaměstnanci Riot na protest uspořádali masivní stávku. Uvidíme, zda vyplacené miliony přispějí k lepšímu pracovnímu prostředí a rovnoprávnosti v této společnosti. 

Riot Games stojí za velmi úspěšnou online hrou League of Legends.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno