Oficiální webová stránka Stalker 2 je blokována ruskými úřady.

Zdá se, že oficiální web ukrajinské videohry je v Rusku zablokován. Podle tiskové agentury RIA Novosti (díky XGP.pl a VGC) byl web zablokován generálním prokurátorem země. Oficiální domovská stránka Stalker 2 zobrazuje banner, který vyzývá k podpoře Ukrajiny, která je napadena Ruskem.

Stalker 2 je survival střílečka z pohledu první osoby vyvinutá ukrajinským studiem GSC Game World. Kvůli probíhající invazi, kterou inicioval ruský prezident Vladimir Putin, se studio přestěhovalo do Prahy. Společnost GSC Game World minulý měsíc zastavila obchodní operace v Rusku.

První Stalker byl vydaný již v roce 2007, zatímco pokračování bylo naplánováno na oficiální vydání na tento prosinec. Ale protože domovská země GSC Game World je momentálně ve válce, vývoj na Stalker 2 nabral zpoždění, o kterém začátkem března vývojáři informovali prostřednictvím svého YouTube kanálu.

Přečti si  Rocket League oslaví 7. narozeniny speciálním eventem a odměnami

24. února Rusko vyhlásilo válku Ukrajině a poslalo do naší vlasti rakety, tanky a vojáky. Naše země je nucena znovu bojovat o existenci. Zdá se, že toto je cena svobody,” stojí ve videu se střihy záběry výbuchů po celé Ukrajině. Toto video je naší odpovědí na otázku ‘Jak se máte, lidi?’ otázka. Nyní se snažíme pomoci našim zaměstnancům a jejich rodinám přežít. Vývoj hry se posunul na vedlejší kolej. Ale určitě budeme pokračovat. Po vítězství. Sláva Ukrajině.

Zatímco Rusko mohlo zablokovat oficiální stránky Stalker 2, mnoho členů herního průmyslu se shromáždilo kolem Ukrajiny. Ve skutečnosti společnosti jako Bandai Namco, The Pokemon Company, Ubisoft, CD Projekt Red, Square Enix, itch.io, Humble Bundle, Epic, Microsoft a další dohromady získaly pro Ukrajinu téměř 200 milionů dolarů.

Přečti si  Chystá se PS5 verze hry What Remains of Edith Finch

Snahy Epic Games a Microsoftu s Fortnite se dostaly do čela s neuvěřitelnými 144 miliony dolarů vybranými na humanitární pomoc Ukrajině, přičemž tato ohromující částka pochází ze zisků získaných ze hry během čtyř dnů, přičemž Microsoft daroval svůj obvyklý výdělek z nákupů hry. Balíček her Humble Bundle Stand With Ukraine se ukázal jako hit a získal na věc více než 20 milionů dolarů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno