Bývalý šéf PlayStation se připojuje k Tencentu v době, kdy se společnost snaží posílit mezinárodní expanzi.

Shawn Layden nyní propůjčuje své rady a mozek společnosti Tencent Games, když se připojuje k čínskému hernímu gigantu jako strategický poradce. Layden sdílel zprávy prostřednictvím svého LinkedIn a napsal, že ve své nové roli doufá, že bude „radit, asistovat a podporovat tým v Tencent, když prohlubuje jejich aktivity a závazky v oboru, kterému jsem věnoval většinu své kariéry. “

Layden byl prezidentem a generálním ředitelem Sony Interactive Entertainment America od roku 2016 do roku 2019. Layden je veterán společnosti Sony, svou kariéru začal v japonské technologické společnosti již v roce 1996 a začínal jako producent v divizi International Software Development v Tokiu.

Přečti si  Uncharted: Legacy of Thieves Collection vyjde oficiálně na PC 19. října

Poté se Layden stal viceprezidentem společnosti Sony Computer Entertainment Europe, tuto roli zastával více než osm let. Byl také prezidentem Sony Computer Entertainment Japan a jeho poslední práce v Sony byla jako předseda SIE Worldwide Studios. S tak dlouhou kariérou ve vývoji konzolí, která se shoduje se vznikem PlayStation jako jednoho z nejdominantnějších hráčů v prostoru konzolových videoher, se zdá pravděpodobné, že Tencent bude doufat, že získá z jeho znalostí, zkušeností v této oblasti.

Nacházíme se v epochálním okamžiku, který určuje herní a interaktivní zábavu. Před námi je mnoho možných cest, ale jen několik z nich je hlubokých, rozšiřujících se, inkluzivních, povznášejících, inspirujících a/nebo udržitelných. Jsem nadšený, že mohu pokračovat v této cestě objevování a děkuji Tencentu za příležitost,“ pokračoval Layden ve svém oznámení na LinkedIn.

Přečti si  PSVR2 nebude zpětně kompatibilní s původním PSVR

Je známo, že bývalý šéf PlayStation se cítil vyhořelý a odešel si odpočinout. Od svého odchodu v roce 2019 převzal Layden role poradců a mentorů, ve kterých chce pokračovat vedle své nové role strategického poradce v Tencent Games.

Mezitím se Tencent stále více dívá za hranice svého původního čínského trhu, aby rozšířil své podnikání. Společnost již navýšila své investice do Ubisoftu a zároveň se snaží dále proniknout na mezinárodní trhy s triple-A, konzolemi a mobilními hrami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno