Když náš designérský tým vytvářel konzoli PS5, mysleli také na další generaci VR headsetu, takže si všimnete určitých podobností ve vzhledu“ říká Hideaki Nishino ze Sony.

Sony zahájilo rok 2022 formálním oznámením PSVR2 minulý měsíc. V té době odhalili nové ovladače Sense, se kterými bude headset spárován, a zároveň odhalili podrobnosti o jeho specifikacích, ačkoli to, co by si hráči přáli, tedy finální design, zůstalo zahaleno tajemstvím. Nyní byl design heasetu PSVR2 oficiálně odhalen.

Na PlayStation Blogu Hideaki Nishino, hlavní viceprezident pro zkušenosti s platformami, vysvětluje, že s novým headsetem pro virtuální realitu bylo primárním cílem Sony sladit vzhled a design se samotným PS5 a zároveň provést určité úpravy, aby byl pro uživatele pohodlnější.

Přečti si  Bethesda najala jednoho z vývojářů Fallout: London Mod

Když náš návrhářský tým vytvářel konzoli PS5, mysleli také na další generaci VR headsetu, takže si všimnete určitých podobností ve vzhledu a dojmu,“ píše Nishino. „Konzole PS5 má ploché okraje, protože má být zobrazena na rovném povrchu, přičemž byl kladen větší důraz na přidání zaoblení do designu headsetu PS VR2, protože má mít neustálý lidský kontakt, podobně jako zaoblené okraje ovladače DualSense a sluchátek Pulse 3D.

Náhlavní souprava vypadá docela podobně jako původní PSVR a zachovává si několik prvků, včetně nastavitelného hlavového mostu, designu připomínajícího kouli, konektoru pro sluchátka a nastavitelného rozsahu. Přibyly také některé nové prvky, jako je malý průduch na přední straně náhlavní soupravy, nový číselník pro nastavení vzdálenosti mezi čočkami a celkový design samotný je štíhlejší a váží méně.

Přečti si  Unikly první fotografie PlayStation VR2

 

Mezitím, podobně jako u PS5 a ovladače DualSense, budou přední a zadní popruhy náhlavní soupravy také obsahovat drobné symboly PlayStation.

Zatím není známo, kdy bude PSVR2 spuštěno, ale zprávy naznačovaly, že se brzy dostane do výroby a cílí na vydání na Vánoce 2022.

Minulý měsíc Sony také oznámila hru Horizon Call of the Mountain, vyvíjenou Guerrilla Games a Firesprite exkluzivně pro PSVR2, zatímco zvěsti naznačovaly, že Half-Life: Alyx by mohl být také přenesen na nový headset. Zda bude PSVR2 zpětně kompatibilní s knihovnou svého předchůdce, se však teprve uvidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno