Společnost Sony odhalila některé podrobnosti o připravované náhlavní soupravě PlayStation VR2, počínaje základy – jak si uživatelé nastaví svou herní oblast – a také některé možnosti pro streamování a přehrávání obsahu bez VR.

Nejprve bude k dispozici průhledový náhled, který vám umožní vidět vaše okolí, aniž byste museli sundávat headset z hlavy. To bude dostupné stisknutím funkčního tlačítka na náhlavní soupravě nebo pomocí karty v Ovládacím centru. To vám má pomoci zorientovat se ve vaší skutečné místnosti a možná něco pochytit (např. ovladače), nebude zde možnost nahrávání.

Tento průhledný pohled bude také použit k nastavení herní plochy. Náhlavní souprava zmapuje vaši místnost a pomocí ovladače budete moci nakreslit hranici. Systém vás upozorní, pokud se přiblížíte právě k této hranici.

Pokud máte PS5 HD kameru (60 $) a zelenou obrazovku, budete moci překrýt živý pohled na sebe při hraní hry a vytvořit tak velmi jednoduché nastavení pro streamování.

Na závěr pár technických podrobností o tom, jak se bude na PlayStation VR2 vykreslovat obsah VR a neVR. V režimu VR bude obsah vykreslován v rozlišení 4 000 x 2 040 pixelů (2 000 x 2 040 pixelů na oko) ve formátu videa HDR při 90 Hz nebo 120 Hz. Pro srovnání, původní PSVR mělo pouze 960 x 1 080 px na oko.

Obsah bez VR – ať už jde o běžné hry nebo filmy – bude vykreslen na velké virtuální obrazovce. Video obsah bude odeslán v rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů při 24, 60 nebo 120 Hz.

Sony stále není připraveno prozradit, kdy bude PSVR2 připraveno ke spuštění. Společnost však svůj příspěvek zakončila slovy „Brzy sdělíme více informací, včetně data spuštění a dalších her přicházejících na platformu“, takže budeme muset být trpěliví.

Vše kolem PS VR2 pro vás sledujeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno