Předešlý rok nebyl pro EA a několik jejich franšíz zcela vzkvétajícím obdobím, jak původně vydavatel očekával.

Několik jejich velkých her se setkalo se nemalým zklamáním fanoušků, které již odstartovalo vydání Mass Effect Andromeda a korunovalo vydání Star Wars Battlefront 2, které způsobilo start masivních sporů o lootboxech a mikrotransakcích ve hrách. Vše potom završilo vydání Need for Speed: Payback a beta UFC 3.

Pozornost hráčů se tak otáčí k dalším značkám a titulům, které vydavatel vlastní, a které by mohli být dalším potenciálním zklamáním. Ovšem zdá se, že minimálně u jednoho titulu se EA rozhodla vývoj zastavit a kompletně restartovat. Má jím být další díl série Dragon Age.

Podle zdrojů serveru Kotaku, byla tato série nedávno zcela rebootována. Podrobnosti o nadcházejícím RPG jsou poměrně vzácné, ale podle zdrojů byl reboot proveden, aby bylo do hry implementováno více živých prvků a služeb. Zatímco tato zpráva může být alarmující pro fanoušky s ohledem na to, že franšíza je hluboce zakořeněná v rámci singleplayeru, zdroje potvrdily, že nadcházející RPG bude i nadále klást velký důraz na narativní a přesvědčivé postavy.

Přečti si  Remake The Last of Us bude víc než jen jednoduchý vizuální upgrade

Podobného přístup je nám již povědomí, když EA zrušilo Star Wars projekt Visceral Games a přesunulo jej do jiného studia právě za účelem začlenění do hry více živých a předplacených služeb. Zdá se, že EA tak neustále hledá způsoby jak udržet hráče a přinutit je aby se každý den vraceli do jejích her. Tomu by mohl napovídat i nedávno uveřejněný patent EA, který má hráče přimět k delšímu hraní.

Zatím však není jasné jak velký rozsah změn reboot Dragon Age 4 přinese, ale je jasné, že toto zpoždění pravděpodobně zajistí, že konečný produkt bude více obsáhlý a bude hráči nabízet více herních zážitků.

Dragon Age 4 je v současné době ve vývoji, bez jakýchkoli zmínek o termínu vydání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno