Mnoha miliónové projekty ve větších studiích, jako jsou Naughty Dog, SIE Santa Monica a Guerrilla Games, se zdají být pro PlayStation prioritou.

Společnost Sony zaznamenala v posledním desetiletí obrovský úspěch v tomto odvětví díky své produkci first-party titulů. Obzvláště hry jako The Last of Us, Uncharted, God of War Horizon Zero Dawn  se těší rozsáhlému kritickému a komerčnímu úspěchu a je zcela jasné, že vývojáři těchto her společnosti Sony nyní mají šablonu, kterou se řídí pro nadcházející vydání. V nové zprávě Jasona Schreiera z Bloombergu jde o mnohem víc než jen o šablonu – zdá se, že jde o soustředěnou snahu vycházející z vyšších míst PlayStationu.

Podle Schreierovy zprávy společnost Sony posunula své vývojové zaměření tak, aby upřednostňovala průlomová vydání AAA titulů od studií, jako jsou Guerrilla Games, Naughty Dog a SIE Santa Monica Studio. Tyto hry mohou stát desítky milionů dolarů, ale do jejich úspěchu se vyplatí investovat. To však přineslo svou daň. Zpráva vysvětluje, že Sony se již vůbec nevěnuje menším experimentálnějším projektům a plně se soustředí na velkolepější vydání.

Přečti si  Interní recenze Microsoftu nešetří chválou na The Last of Us Part 2

Jistě, nedávné uzavření SIE Japan Studio je toho příkladem. A co víc, zdá se, že i pokračování Days Gone bylo zrušeno v důsledku toho, že se společnost Sony chtěla zaměřit na úspěšné značky. Zajímavostí je, že Sony právě nyní více investuje do Media Molecule, které stojí za hrami Dreams a LittleBigPlanet.

„Fixace“ společnosti Sony na AAA projekty údajně také způsobila nepokoje v mnoha first-party studiích, mimo jiné v SIE Bend Studio, které bylo původně přidělen k práci na novém  projektu Uncharted pod dohledem Naughty Dog. Mnoho vývojářů s tím nebylo spokojeno a tak ze studia odešli.

Ve stejné zprávě Schreier hovořil také o remaku The Last of Us který je ve vývoji Naughty Dog, přičemž s jeho výrobou začínala skupina Visual Arts Service Group (VASG) v San Diegu.

Přečti si  Fable Reboot bude využívat ForzaTech engine

Co si o přístupu společnosti Sony myslíte vy? Dejte nám vědět v komentáři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno