Jste–li člověk s omezeným prostorem na stole, či jen někdo kdo si říká minimalista, zbystřete. Měla jsem možnost pro vás otestovat novou klávesnici z rozsáhlé rodiny HyperX. Jak obstála v porovnání s předchůdci?

Obsah balení

Krabice, ve které klávesnice dorazila je vpodstatě k nerozeznání od té, ve které přišel i o rok starší brácha HyperX Alloy Origins 60 (recenzi na něj si přečtete zde). Vlastně jediným rozdílem je místo čísla 60 číslo 65, které značí procentuální velikost oproti standartně velkým klávesnicím. Dále balení obsahuje plně odpojitelný USB kabel typu C, šikovný stahovák kláves, dvě náhradní barevné klávesy pro ESC a mezerník, a manuál.

Co se obou náhradních kláves týče, jsou vesmírného dizajnu, který je anglicky space, a mezerník je space bar, takže předpokládám že jde o takový vtípek od výrobců. Nicméně, jde poznat že obě náhradní klávesy nejsou stejně kvalitní jako zbytek kláves.

Konstrukce a vzhled

V minulosti jsem měla v rukou pouze plastové klávesnice, proto mě také překvapila váha tohoto “mini tanku”, která je celých 0.790g. Tělo klávesnice je tvořeno z leteckého hliníku, což konstrukci dodává nejen na výše zmíněné váze, ale hlavně na pevnosti a odolnosti. Celková délka klávesnice je 31.5 cm, šířka 10.6 cm a výška 3.7cm. Výchozí poloha klávesnice je pod úhlem 3°, pak se dá zezadu pomocí malých nožiček nastavit úhel 7° a maximálně však můžete pracovat s klávesnicí v pozici 11 stupňového náklonu. Tlačítka jsou tvořena technologií double shot PBT se sekundárními funkcemi, o kterých se zmíním ještě níže.

Klávesy

Stejně jako u mladšího brášky 60, je HyperX Alloy Origins 65 vybavena patentovanými mechanickými spínači HyperX Red, jejihž životnost je až 80 milionů stisknutí. Kontaktní síla stisku je 45g, ovládací bod je 1,8 mm a celkový zdvih klávesy je 3,8 mm. Klávesnice má anglické rozmístění kláves, což mě ze startu relativně vyděsilo, nicméně pokud umíte psát všemi deseti, nebudete mít problém. Tlačítka se dvěmi funkcemi, které vždy vidíte na nachýlené straně klávesy přepínáte jednoduše tak, že přidržíte FN a stisknete onu klávesu po jejíž druhé funkci toužíte. Jak na dotek, tak na poslech jsou klávesy velmi příjemné.

60 vs 65

Rozdíl je jednoduše v tom, že máte k dispozici více kláves. Konkrétně home, delete, page up, page down a směrové šipky. To vše však na úkor levého shiftu, který musel být zmenšen na zhruba polovinu své původní velikosti. Tudíž je tato klávesnice vhodnější pro ty z vás, co ji využijete nejen při hraní, ale i při každodenní práci na PC.

Software

V HyperX NGENUITY jsem si hrála déle, než jsem ochotna přiznat. K možnosti nastavení máte celkem 7 efektů podsvícení a 3 “trigger” efekty, které můžete mixovat dohromady. K tomu všemu si můžete nastavit barvy, jejich počet a ostrost a pokud vlastníte i jiné HyperX produkty, můžete barvy v programu sehrát. Samozřejmostí je taky možnost přenastavit si konkrétní klávesy jak je libo. Software také obsahuje herní módy, které umožní dočasně vypnout některé klávesy, aby vás jejich omylné stisknutí nerušilo. Stáhnou zdarma si jej můžete v Microsoft Store.

HyperX Alloy Origins 65 je kompatibilní také s konzolemi PS4/PS5 a Xbox, Mac OS, iOS, iPadOS, a Android platformami.

PŘEHLED RECENZE
HyperX Alloy Origins 65
90 %
test-hyperx-alloy-origins-65-v-jednoduchosti-je-krasaHyperX Alloy Origins 65 poslouží jak náročným hráčům, tak lidem co chtějí kompaktní klávesnici. Ve kvalitním software si můžete klávesnici došperkovat jak je libo. Na škodu je absence české diakritiky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno