Damoklův meč, který visel na Ubisoftem definitivně zmizel. Společnost se nadobro vymanila ze spárů Vivendi. Herní vydavatel a multimediální konglomerát dospěli k dohodě, v níž se společnost Vivendi úplně zbaví akcií společnosti Ubisoft a jednou a navždy tak skončí dlouhá snaha společnosti Vivendi o převzetí kontroly nad Ubisoftem.

Společnost Vivendi v současné době drží 27,27 procent akcií společnosti Ubisoft, což představuje téměř 30,5 milionu akcií, čímž je největším akcionářem společnosti Ubisoft. Vivendi prodá celou tuto část, ovšem tu nekoupí samotný Ubisoft. Ten si na pomoc přivedl dva nové dlouhodobé partnery společnost Tencent a Ontario, kteří odkoupí 5,0% a 3,4% základního kapitálu. Tyto podíly neposkytují žádné zastoupení ve správní radě vydavatele. Navíc společnost Tencent se zavázala, že nebude převádět své akcie a nebude se snažit zvýšit své vlastnické právo o hlasovací práva. Ubisoft sám odkoupí zpět 8,1% svého základního kapitálu, zatímco bratři Guillemotové získají další 2,7%. Zbývající část podílu společnosti Vivendi, která představuje 8,0% kapitálu, bude prodána institucionálním investorům.

Přečti si  Unikly nové záběry z The Division: Heartland

Nové partnerství Ubisoftu a společnosti Tencent má také v příštích letech přispět k rychlejšímu rozšíření dosahu franšíz Ubisoftu v Číně.

Společnost Vivendi navíc dle smlouvy nemůže po dobu pěti let zakoupit a vlastnit jedinou akcii Ubisoftu. To znamená, že Ubisoft bude nadále pokračovat jako nezávislá společnost.

Vivendi mělo snahu převzít plně kontrolu nad Ubisoftem podobným způsobem jako to udělalo se společností Gameloft, která vytvářela a vydávala hry pro mobilní zařízení.

Vivendi vynaložila během posledních tří let 794 milionů eur, aby postupně získala svých 27,27 procent akcií společnosti Ubisoft a nyní je prodává za 2 miliardy eur. “Takhle se dělá business přátelé”.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno