Po katastrofální zprávě, že Survival režim zůstane výlučný PS4 po celý rok, následuje další potenciální problém a fanoušci začínají být velmi naštvaní.

Call of Duty: Modern Warfare se tváří jako velmi slibný restart série, minimálně po prvních trailerech a prvních beta testech tomu tak bylo. Zdá se však, že nálada v komunitě se z prvotního nadšení pomalu mění.

Survival režim jen pro PS4

Největší rozruch jde ruku v ruce s příběhovým trailerem, který byl vydán během State of Play.  Pokud jde o obsah, vše je elegantní, ale na konci videa je malá poznámka pod čarou, která způsobuje první nepříjemný rozruch. Survival režim totiž bude dostupný exkluzivně pro PS4 a to až do 1. října 2020.

Zbraně v loot boxech

Další informací, která komunitě hýbla žlučí je, že loot boxy pravděpodobně obsahují nejen kosmetické předměty. Tvůrce TheGamingRevolution oznámil další negativní zprávu. Údajně by měly loot boxy v CoD:MW obsahovat zbraně, čímž by obsah nebyl čistě kosmetický. Tvrdí také, že tento systém nebyl od začátku plánován. Místo toho byly zbraně přidány později, ačkoli zpočátku bylo všechno fér. Díky tomuto upozornění komunity na tuto skutečnost, mají společnosti Infinity Ward a Activision stále šanci tuto změnu vrátit dříve, než bude hra uvedena do prodeje. Tvůrce také tvrdí, že Survival režim představuje asi polovinu režimu Spec Ops. Přičemž posledně jmenovaný, spolu s příběhovou kampaní a multiplayerem, je jedním ze tří hlavních pilířů Modern Warfare.

Přečti si  Nový patch pro Call of Duty: Warzone má vyřešit Exploit umožňující vydat se hráčům za hranice mapy

Špatný netcode

YouTuber známý pod jménem Battle(non)sense, který se zabývá analýzou technického stavu většiny multiplayerovéch her a především potom jejich netcodem, přišel se zjištěním, že Call of Duty: Modern Warfare má horší netcode než Black Ops 4.

Battle(non)sense se podíval se blíže na multiplayerovou beta verzi a analyzoval síťovou technologii PC verze na které je hra postavena. Informuje, že beta test běžel pouze na dedikovaných serverech. Ovšem i když Společnost Activision vyvíjela velmi dlouho svůj nový engine, tak po technické stránce mnohem horší než ten, který byl používán až dosud. Jak si můžete prohlédnout v tabulce níže, tak Call of Duty: Modern Warfare má největší input lag ze všech současných multiplayerových stříleček, což je děsivé.

Přečti si  Biomutant předvádí zajímavý boj a průzkum v otevřeném světě

Pokud si myslíte, že to tato hodnota nic moc neznamená, potom jste na velkém omylu. Problém se projevuje zejména v okamžiku, kdy dostáváte zásahy. Díky takto špatnému netcode se může častěji stát, že zemřete, i když jste již zakrytí, protože vaše záběry a pohyb není přenášen správně. Ospravedlňování netcode u Modern Warfare tím, že se přeci jen o betu nelze, jelikož netcode bude při vydání naprosto stejný. Naopak při vydání hry a náporu masivního množství hráčů dojde na čas spíše ještě ke zhoršení.

Pokud vás zajímá celá analýza open bety Call of Duty: Modern Warfare, můžete se ni podívat níže v přiloženém videu.

Call of Duty: Modern Warfare vychází na PC, PS4 a Xbox One 25. října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno