Včera studio Activision Toys For Bob oznámilo, že bude poskytovat vývojovou podporu pro nejnovější sezónu Call of Duty Warzone.

Studio dříve pracovalo na svých vlastních hrách, jako je loňský fantastický Crash Bandicoot 4, ale nyní ho skutečně pohltilo stále rostoucí monstrum, kterým je Call of Duty. S tímto krokem je všech devět studií přímo vlastněných společností Activision nyní součástí stroje jménem Call of Duty.

Zde je rozpis toho, co jednotlivá studia mají na starosti:

  • Toys For Bob pracuje obsahu na Warzone Season 3
  • Raven Software je podpůrným studiem pro CoD od roku 2010
  • Activision Shanghai pracoval na Call of Duty Online
  • Demonware podporuje servery pro Call of Duty
  • Bývalí Transformers dev High Moon Studios pomáhají podporovat Call of Duty
  • Beenox pracuje na CoD od Black Ops III
  • Studia Infinity Ward, Treyarch a Sledgehammer se střídají při vývoji her Call of Duty za poslední desetiletí

Dokonce i části Activision, u kterých byste neočekávali, že budou součástí franšízy Call of Duty, jsou ve skutečnosti součástí Call of Duty. Blizzard, součást větší mega-společnosti Activision Blizzard, dosud nevyvinul hru CoD, ale prodává ji ve vlastním digitálním obchodě. King, mobilní herní gigant Activision, který v roce 2016 koupil za 5,9 miliardy dolarů, pracoval na hře Call of Duty pro telefony.

Je těžké sledovat, jak se talentovaní vývojáři, kteří jsou součástí úspěšných a dlouhodobě fungujících studií, dostávají do područí značky Call of Duty a nemohou udělat nic jedinečného nebo nového. Například Raven Software je studio, které stojí za Hereticem, Hexenem, Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, Marvel Ultimate Alliance a dalšími skvělými hrami. Od roku 2010 se však Raven zasekl jako podpůrné studio pro Call of Duty a často pomáhal na DLC. Nepochybujeme, že studio je stále plné zkušených tvůrců, kteří každý den tvrdě pracují. Otázkou však je, co by studio dělalo, kdyby bylo osvobozeno od Call of Duty?

Přečti si  Epic Games údajně nabídl společnosti Sony 200 milionů dolarů za exkluzivity PlayStationu

Call of Duty: Warzone je nyní k dispozici pro PC, PS4, PS5, Xbox One a XSX/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno