Xbox Series X se sice na jedné straně mže pochlubit 1TB SSD uložištěm, ale po zapnutí konzole budou mít hráči k dispozici jen nějakých 800 GB.

Tato informace asi mnohé nepřekvapí a je jasné, že papírové hodnoty fyzických uložišť herních konzolí nemohou díky operačním systémům nikdy dosáhnout svého maxima, ale otázkou bylo, kolik si budou systémy na nových konzolích nárokovat místa.

Mnozí doufali, že s novými konzolemi by mohli vývojáři přijít se základními operačními systémy, které by měly menší nároky na úložný prostor. Ovšem podle GameSpotu, který již vlastní Xbox Series X, spotřebuje samotný systém konzole téměř pětinu z 1TB SSD. Celkově je pro operační systém platformy a další různé soubory zapotřebí 198 GB. To znamená, že ve skutečnosti zůstane hráčům k dispozici jen nějakých 802 GB volného prostoru pro instalaci her a dalších aplikací, které si můžete stáhnout.

Přečti si  Interní recenze Microsoftu nešetří chválou na The Last of Us Part 2

Navíc podobné nároky můžeme očekávat i u Xbox Series S, který je ovšem dodáván jen 512 GB SSD, to by při stejných nárocích znamenalo, že hráči budou mít na této plně digitální konzoli k dispozici jen nějakých 314 GB a to mě osobně připadá opravdu málo. Na druhou stranu Microsoft se nechal slyše, že hry pro Series S budou o poznání menší, než pro Series X.

Stojí za zmínku, že verze konzole, kterou má GameSpot ve svých rukou, ještě nemusí být dokončena, takže se tato čísla mohou ke dni vydání změnit.

 

Xbox Series X a Series S vychází 10. listopadu. 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno