Zaměstnanci Unity obviňují vedoucí společnosti ze špatného řízení.

Unity čelí propouštění. Podle zprávy, která obviňuje management Unity z „rychlých, nepředvídatelných“ strategických změn, společnost, která vyrábí populární herní engine Unity, propustila stovky zaměstnanců.

Zdroje hovořící s Kotaku odhadují, že celkový počet propuštěných zaměstnanců Unity se pohybuje od 300 do 400, ačkoli toto číslo by mohlo stoupat, protože propouštění stále probíhá. Nejsilněji zasažená oddělení se zabývají umělou inteligencí a inženýrstvím, ale zasažena byla všechna oddělení v Unity.

Unity má podle stránek LinkedIn a Glassdoor přes 5 000 zaměstnanců, což z těchto propouštění dělá významnou část celkové pracovní síly.

Propouštění bylo z velké části prováděno prostřednictvím hovoru přes Zoom, v některých případech byl přítomen zástupce HR. Unity vyplácí jeden měsíční plat a také jeden další měsíc odstupného a zdravotní krytí COBRA. Zaměstnanci se mohou ucházet o jiná pracovní místa v rámci společnosti, ale Unity také nedávno zastavila nábor nových zaměstnanců.

Přečti si  GTA Online – Aktualizace Criminal Enterprises, která přichází 26. července, rozšiřuje kriminální kariéry

Anonymní zdroj řekl Kotaku, že Unity je v poslední době „zasraná show“ s úbytkem zaměstnanců, špatným řízením a rychlými a nepředvídatelnými strategickými středy, z nichž některé přivedly Unity do těsného kontaktu s americkým obranným průmyslem. Unity v posledních letech také provedla několik akvizic, včetně studia digitálních efektů Weta (zakoupeno loni za 1,62 miliardy dolarů), cloudové technologie a streamovací platformy Parsec (za 320 milionů dolarů) a společnosti Ziva dynamics, která se specializuje na tvorbu postav v reálném čase.

Před dvěma týdny bylo zaměstnancům na všeobecné schůzce řečeno, že společnost není ve finančních potížích a že nedojde k žádnému propouštění. Mluvčí Unity to následně odmítl komentovat.

Unity není jedinou herní společností, která zmenšuje svou velikost. Výrobce Mafia 3 a Mafia: Definitive Edition Hangar 13 byl také zasažen propouštěním, přičemž jeho kalifornská pobočka nyní během vývoje Mafia 4 klesla na méně než polovinu celkového počtu zaměstnanců. Hangar 13 utrpěl v posledních letech několik zrušených her a údajně byl používán jako podpůrné studio pro jiná studia v rámci 2K Games.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno