Společnost Microsoft má nyní ve vývoji spoustu her, ale jednou z nejzajímavějších je určitě hra od Obsidian Entertainment s názvem Avowed.

Tu mnozí považovali za pokus studia udělat RPG z pohledu první osoby ve stylu Elder-Scrolls. To znamená, že kromě velmi krátké upoutávky nebylo ve skutečnosti o hře odhaleno nic konkrétního. No, spolehlivý Microsoft zasvěcenec Jez Corden přišel s několika novinkami ve svém článku. Podle Cordena byl v kontaktu s několika zdroji blízkými projektu a dokonce viděl rané záběry ze hry v akci. Říká se, že vývoj Avowed jde dobře a blíží se plně hratelnému alfa stavu.

Pokud jde o hratelnost, Avowed si bere inspiraci ze hry Elder Scrolls s klasickým obouručním bojem alá Skyrim, ačkoli mnoho kouzel a systémů ve hře vychází ze hry Obsidianu – Pillars of Eternity (Avowed se odehrává ve vesmíru Pillars ). Očekávejte systém, který je poněkud více akční než jako Skyrim, který liberálně kombinuje použití zbraní a magie. Spíše než postavy s milionem schopností a kouzel jako v CRPG Pillars, budou postavy pravděpodobně mít omezenější možnosti.

Nakonec, pokud hledáte něco, co by se dalo porovnat i s Avowed, měli byste se pravděpodobně podívat na The Outer Worlds. Podle Cordena se zdá, že Avowed recykluje spoustu základních technologií a systémů vytvořených pro Outer Worlds, přičemž hra má podobný barevný umělecký styl (odklon od poměrně temné upoutávky). Corden si není jistý, zda hra bude představovat plně otevřený svět, nebo se vrátí k přístupu z Outer Worlds, ale údajně byly přidány některé nové systémy, jako je plavání a zničitelné prostředí.

Kdy se tedy budeme moci na Avowed podívat? Vzhledem ke stavu, ve kterém se hra nachází, Corden spekuluje, že se jí můžeme dočkat na E3 2022 nebo dokonce na letošních Game Awards (i když to je běh na dlouhou trať). Prozatím víme jen to, že Avowed byl oznámen pro PC a Xbox Series X/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno