Ceny akcií Sony Interactive Entertainment se dnes v Tokiu propadly o 8,1% kvůli slabým prodejům. Podle Bloombergu je to největší propad od září 2015.

Pokles cen akcií společnosti Sony je také důsledkem poklesu cen akcií v oblasti chytrých telefonů. Je překvapivé, že se tak děje téměř ihned po tom, co ve své finanční zprávě společnost Sony odhalila, že prodeje konzole PlayStation 4 přesáhly k 31.prosinci 2018 94,2 milionů kusů.

Očekává se, že prodeje PlayStation 4 do konce roku 2019 překročí 100 milionovou hranici, čímž se PS4 stane jednou z nejprodávanějších konzolí v historii společnosti.

Ovšem je je nepravděpodobné, že rok 2019 bude pro společnost Sony stejně dobrý jako předchozí rok. V roce 2018 jsme viděli hry jako God of War, Spider-Man a Red Dead Redemption 2, ale na tento rok není plánováno příliš velkých her, které by pomohly zabránit poklesu prodeje hardwaru PS4. Damian Thong, analytik společnosti Macquarie Group Ltd, uvedl:

Přečti si  Do Sackboy: A Big Adventure míří nové odměny, výzvy a turnaje

Silné zisky z herního softwaru byly kompenzovány vyššími propagačními a marketingovými náklady zaměřenými na řízení objemů PS4.

Další analytik Amir Anvarzadeh naznačuje, že prodeje PS4 jsou slabé jako signální start pro PlayStation 5.

Existuje více nevýhod, neboť se domníváme, že zpomalení růstu v herní divizi signalizuje velmi pravděpodobné zahájení PS5 pro příští fiskální rok a následné náklady spojené s uvedením nové platformy.

Pokud je to pravda, pak by odpovědí na otázku kdy přijde PS5 na trh, mohlo být konec roku 2020.

3 KOMENTÁŘE

  1. I když většina exkluzívních PlayStation 4 titulů nemají uvedené datumi vydání, tak se očekává, že všechny velké hry vyjdou v roce 2019, takže tvrzení o tom, jak 2019 bude za uplynulými roky zaostávat nedává smysl. Ano, v roce 2016 vyšlo dechberoucí dobrodružství Nathana Drakea v Uncharted 4 a Thief’s End, rok 2017 se nesl ve světě robodinosaurů a rusovlásky Aloy v Horizon: Zero Dawn, a rok 2018 patřil norské mytologii a návratu kratose v God of War v režii Cory Barloga, Androidům ve hře Detroit: Become Human, a oblíbenému hrdinovi ve hře Marvel’s Spider-Man. Jenže, rok 2019 bude mít rozhodně také co nabídnout, protože už 26. Dubna vychází zombie hra Days Gone (což bude podle mého názoru super hra) a veliké náznaky o tom, že vyjdou další naprosto perfektně vypadající hry Death Stranding a The Last of Us Part II sílí čím dál tím více… Takže si myslím, že se PlayStation 4 bude v roce 2019 prodávat velmi dobře, a PlayStation 5 vyjde až v roce 2020.

    • Jedná se o názor analytiků, se kterým se realita nemusí v žádném případě shodovat. Co se her týče, tak ano v dubnu vychází Days Gone a neoficiálně bylo potvrzeno, že The Last of Us Part 2 vyjde také letos, ovšem co se Death Stranding týče, tak Kojima prohlásil, že si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, takže je nepravděpodobné, že hra v tomto roce vyjde.
      Propad akcií je pochopitelný vzhledem k tomu že sílí tlak na oznámení negt-gen konzolí a lidé s nákupem nového HW začínají vyčkávat. stejný průběh byl i v u předchozích generací. Navíc jak je uvedeno v příspěvku jedná se o propad Sony, za který nemůže PlayStation.

      • Souhlasím, jen doufám, že Death Stranding vyjde ještě letos, protože můj nejoblíbenější seriál je The Walking Dead (Živý Mrtvý) a mojí nejoblíbenější postavou je Daryl (Norman Reedus) a tak se nemohu dočkat toho, až si za něho zahraju v Death Stranding. Takže doufám, že Hideova slova o tom, že si budeme muset počkat, znamenají jen to, že hra vyjde sice za dlouho, ale ještě letos a to třeba v prosinci 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno