S nárůstem akcií o 21 000% je polské vývojářské studio CD Projekt RED nejúspěšnější evropskou společností na burze.

S trilogií Witcher dosáhlo polské vývojářské studio CD Projekt Red velkého úspěchu. Nejenže miliony fanoušků RPG po celém světě oslavují dobrodružství Zaklínače Geralta, ale i nadcházející projekt Cyberpunk 2077 je na mnoha seznamech nejočekávanějších her příštího roku.

Jak uvádí web Bloomberg, úspěch společnosti je patrný také na akciovém trhu. Od vstupu na  akciový trh na konci roku 2009 se podíl CD Projekt zvýšil o působivých 21 000%.

CD Projekt RED nejúspěšnější evropská veřejná společnost

Nárůst hodnoty akcií je v evropském porovnání zcela ojedinělý. V akciovém indexu STOXX Europe 600, který obsahuje seznam 600 největších evropských společností, žádná společnost od konce roku 2009 nedosáhla většího procentního skoku.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Celosvětový úspěch Zaklínače 3 v letech 2015/2016 měl zásadní vliv na ceny akcií. Pokud měl podíl před vydáním hodnotu kolem 5 eur, je v současné době cena 67,8 eur.

V roce 2019 se podíl opět zvýšil o neuvěřitelných 86% ve srovnání s předchozím rokem. Po vydání Cyberpunku 2077 v dubnu příštího roku, který by podle vývojářů měl oslovit ještě širší publikum, bude jasné, zda úspěšný příběh studia bude pokračovat. Rozhodujícím faktorem bude také to, zda budou naplněna nesmírně vysoká očekávání hráčů.

Zajímavost

V současné době patří Zaklínač 3 mezi nejprodávanější tituly na Steamu a GOGu a to zejména díky úspěšnému seriálu od Netflixu.

Zaklínač 3 je nyní k dispozici na PC, PS4, Xbox One a Switch. 

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno