Včerejší aktualizace studia BioWare zanechala ve fanoušcích studia pocit velké úzkosti ohledně Dragon Age: Dreadwolf. Generální manažer BioWare Gary McKay se snažil veřejnost ujistit, že propouštění 50 zaměstnanců významně neovlivní finální vývojový úsek čtvrté hlavní řady série Dragon Age, ale jeho slova zněla mezi komunitou trochu prázdně.

Jen před několika minutami, během svého živého přenosu Game Mess Morning, se Jeff Grubb z Giant Bomb podělil o další poznatky ze svých zdrojů v BioWare/EA o výhledu Dragon Age: Dreadwolf. Stručně řečeno, hra se nyní zaměřuje na startovací okno léta 2024, ačkoli Grubb věří spíše v konec roku 2024.

Na chvíli mohla hra Dragon Age: Dreadwolf vyjít letos. Ve skutečnosti bylo interně v jednu chvíli datum, na které se dívali, příští měsíc, tedy září 2023. Ale interně je Dragon Age: Dreadwolf stále zpožďován. Před chvílí přesunuli interní očekávání na březen 2024. Hádejte co? To taky nevyjde. Bylo to znovu odsunuto. V tuto chvíli vyjde hra nejdříve v létě 2024.

Myslím, že je velmi pravděpodobné, že se to posune ještě dále. Předpokládám, že tato hra bude spuštěna pravděpodobně koncem příštího roku. Proč ji ale spouštět na konci příštího roku, když ji můžete přesunout do posledního fiskálního čtvrtletí EA, které končí v březnu 2025? Takže zatím stále nemáme konečný termín vydání. Znovu tedy opakuji, že léto 2024 je prvním termínem, na který se zaměřují, ale který jistě nebude splněn.

Jak dokončují Dragon Age: Dreadwolf? Hádejte co, přivádějí lidi z týmu Mass Effect, který se trochu vyčerpává, aby na Dreadwolf mohlo pracovat více lidí. To přirozeně znamená, že Mass Effect se zase o něco více vzdaluje, takže jej rozhodně neočekávejte v dohledné době. 

Pokud by Dragon Age: Dreadwolf vyšel na konci roku 2024, bylo by to celé desetiletí po Dragon Age: Inquisition, vydaném v druhé polovině listopadu 2014. BioWare doufá, že zopakuje úspěch této hry, což byl nejúspěšnější start studia. kdy v prodejích získala hra nejrůznější ocenění, včetně hry roku v první iteraci The Game Awards.

Přečti si  Společnost Kingston uvádí na trh limitovanou edici pamětí FURY Renegade DDR5 RGB s karbonovým vzhledem závodních vozů a rychlostí až 8000 MT/s

Nyní to může být ještě důležitější než kdy jindy, protože BioWare již dávno nemá svou bývalou slávu, zejména po vydání her Mass Effect: Andromeda a Anthem. Zvláště poslední jmenovaná hra byla doslova propadákem, který zlikvidoval pověst BioWare.

Mnozí věří, že Dragon Age: Dreadwolf určí budoucnost studia. Pokud se to podaří, mohlo by to pro BioWare znamenat novou kapitolu. Ovšem opačný výsledek bude znamenat zánik studia. 

I to je možná důvodem, proč potřebují více času na to, aby hru ještě pořádně vyleštili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno